Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#hacking

Skończyło się śmieszkowanie, bo na posterunek dostałem wezwanie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dostałem wezwanie z komisariatu w związku z 267kk xD

Problem polega na tym że nie za bardzo wiem o którą sprawę może chodzić, na koncie mam kilka pentestów, no i kilka włamań - nic poważnego, korzystałem tylko z dobrodziejstw już opublikowanych luk, gotowe exploity. Nic twórczego, nie wykryłem sam jakiegoś zero day'a.

Mam pewność że nic na mnie nie mają, bo zabezpieczałem się podwójnie (godny zaufania VPN + podpieprzony sygnał wifi od sąsiada kilka klatek obok).

Mam wrażenie że ktoś mnie podpieprzył i zacznie się straszenie bez dowodów. Sprawa chyba nie jest poważna skoro nie miałem pobudki o 6 rano, wszystkie dyski mam zaszyfrowane jakby co. Zastanawiam się jednak jakim cudem ktoś mnie podpieprzył i za co będą mnie ciągać.

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( http://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Asterling
  • 12
OP: No tak, bo oczywiście każdy haker trudni się inżynierią wsteczną i deasembluje wszystko jak leci... Oj dzieci dzieci. Programistą jestem z zawodu, to że nigdy nie odkryłem jakiegoś buga nie znaczy że nie znam się na rzeczy, chociaż to się jeszcze okaże ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zarzutka, low quality bait czy nie, ale prawda jest taka że wezwanie dostałem i się łudziłem że pisząc ten post
@AnonimoweMirkoWyznania: Raczej żaden dostawca VPN nie będzie krył użytkownika za kilka $ przed policją, dostali sądowy nakaz i tyle. Następnym razem polecam toryfikowanie połączenia, a VPN tylko po to aby Twój ISP nie mógł widzieć, że łączysz się po porcie 9050 ( ͡° ͜ʖ ͡°) - Twój dostawca internetu nie "widzi" tego co klikasz via tor, ale odnotowuje fakt, że samo połączenie zostało nawiązane, i tak własnie
OgnistyNomad: @tfbeen
Nie upatrywałbym w torze nadziei, gdy głupota ludzka w natarciu ( ͡° ʖ̯ ͡°) W dobie dnsleak, fałszywych node czy RCE na fontach take nothing for granted. Tym samym mam wrażenie, że ludzie tutaj używają TOR jako leku na wszystko. Tak nie jest i to narzędzie nie zostało stworzone do tego, ale przecież muszę wyjść na hakera. Z drugiej strony podważanie wiarygodności dostawców VPN jest