Wpis z mikrobloga

Kran z turbiną, która obracając się nadaje wodzie spiralny kształt, tworząc wodną siatkę. Turbina ogranicza zużycie wody o 15%.

Simin Qiu, student londyńskiej Royal College of Art, zaprojektował luksusowy kran, który oszczędza wodę tworząc z niej piękne, wirujące spirale. Koncepcja Qiu polega na przepuszczaniu strumienia wody przez podwójną turbinę, która obracając się nadaje wodzie spiralny kształt, dzięki czemu tworzy piękną wodną siatkę. Turbina ogranicza zużycie wody o 15%. 3 dysze pozwalają na nadanie 3 różnych kształtów spirali wodnej. Projekt zdobył nagrodę iF Design w 2014 roku.
#ciekawostki #design #architektura #budownictwo #fotografia
Mesk - Kran z turbiną, która obracając się nadaje wodzie spiralny kształt, tworząc wo...

źródło: comment_tj8vuSnPjccU6M617gQs2PmvDrIh3CWY.jpg

Pobierz
  • 66
  • Odpowiedz
luksusowy kran, który oszczędza wodę


Luksusowy... czyt. "zapłać za kran 2000 PLN zamiast 250 PLN", a potem oszczędzaj na wodzie po 10 PLN miesięcznie... przez pierwsze dwa miesiące, bo potem "turbinka" pokryje się kamieniem i przestanie się kręcić. Wtedy wymienisz ją za jedyne 500 PLN ;-)

Ale OK, przyznaję - wygląda ładnie.
  • Odpowiedz
@Mesk: zmniejsza zużycie wody o 15 procent. Ale od czego? Od zwykłego strumienia? Przecież w krajach montowane są perlatory, które mają za zadanie właśnie zmniejszać strumień oszczędzając wodę.
  • Odpowiedz
Fajne, fajne, tylko jaka siła spowoduje, że woda będzie się poruszać po okręgu? To jest - mam nadzieję - projekt studenta sztuk pięknych, a nie architektury...
  • Odpowiedz
W czym to jest lepsze od zwykłej siateczki która jest w prawie każdym kranie i nie zawiera ruchomych elementów które mogą się spieprzyć?
  • Odpowiedz
@jakosdajerade: @Mesk: @SinShop: @FlasH: @Norwag93:

To są tylko rendery. Gość nawet nie pomyślał że to jest fizycznie niemożliwe.
Nie można zrobić tak całego strumienia wody.

Co innego jeśli mielibyśmy kilkadziesiąt dysz po okręgu i każda w odpowiednim momencie wypuszczała by kroplę wody. Wtedy można by zrobić dowolny kształt strumienia.

@piotreek88:
Przy myciu rąk jest oszczędność. Widziałem dokument w którym jakaś firma modernizowała cały wieżowiec w chinach.
  • Odpowiedz
@Ninik: Przy myciu rąk to mogę się zgodzić, nawet w takim biurowcu ogólnie może się to przyjąć i być skuteczne, ale w standardowym mieszkaniu to tak średnio. Bo na mycie rąk idzie mały procent zapotrzebowania na wodę, a w każdym innym przypadku liczy się objętość wody i czy ona zostanie odmierzona z takiego czy innego kranu nie ma znaczenia.

Bo zmywarka i tak weźmie swoją ilość, pralka to samo, przy gotowaniu
  • Odpowiedz
@bergers: Kolego, magnetyzer do wody, magnetyzer do silnika i piramidka na telewizor (choć teraz na płaski to nie ma jak postawić) i żyjesz jak pan nie jak biedak jakiś. Nie natrafiłem jeszcze niestety na zestawy prezentowe ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
Fajne, fajne, tylko jaka siła spowoduje, że woda będzie się poruszać po okręgu? To jest - mam nadzieję - projekt studenta sztuk pięknych, a nie architektury...


@FlasH: Woda nie porusza się po okręgu. Spada sobie prosto w dół. To dziurki z których wylatuje woda poruszają się po okręgu.

Kolega co studiował? ;)
  • Odpowiedz