Wpis z mikrobloga

@peetee: najlepsze jest to, jak seby wyklęte znawcy historii cieszę się z małych zwycięstw niemieckich nacjonalistów i z nacjonalistycznych akcji Putina xD Ciekawe, czy mieli już w szkole, kto najwięcej wycierpiał przez niemiecki nacjonalizm. I jeszcze ciekawsze: dlaczego są przekonani, że dla niemieckich nacjonalistów istnieje jakakolwiek różnica między brudasami z arabii i złodziejami z Polski xD
@lesiuuu: czy ja coś napisałem o nazizmie? Bismarck nie był nazistą, a był przy tym antypolskim, niemieckim nacjonalistą.
Z mojej znajomości historii wynika, że nacjonalizm niemiecki i rosyjski był przeważnie antypolski.
@Kupojadek: Nacjonalizm to postawa stawiająca naród za najwyższą wartość. To że Ty utożsamiasz go z ruchem antypolskim, nie znaczy że takim jest. To tak jakbyś powiedział że nacjonalizm wiąże się z walkami pseudokibiców, bo przecież grom ludzi w Polsce nazywających się nacjonalistami jest pseudo-kibicami. Pojęcie o którym Ty mówisz nosi nazwę ksenofobii Mirku.
@lesiuuu: komunizm to postawa, stawiająca równość wszystkich ludzi za najwyższą wartość. To, że Ty utożsamiasz go z ruchem totalitarnym nie oznacza, że taki jest. To, tak jakbyś powiedział, że komunizm wiąże się z zabijaniem przeciwników politycznych, bo przecież Stalin, nazywający się komunistą, był zbrodniarzem. Pojęcię, które mylnie nazywasz mylnie komunizmem, nazywa się totalitaryzmem Mirku.
Widzisz? Puste, teoretyczne frazesy. A w praktyce nacjonalizm naszych sąsiadów i komunizm nie bardzo przysłużył się Polsce,
@Kupojadek: Ale jesteś świadomy ze komunizm to w lwiej części doktryny gospodarcze, więc komunista może być totalitarny? Na dalsze zarzuty nie odpowiadam bo mylisz pojęcia ( ͡º ͜ʖ͡º)