Wpis z mikrobloga

@peszmerd: @Bigby: @bezczelny_klamca: Wziąłem sojusz z Albanią ale Skanderbeg umarł bardzo szybko. Tym razem to Wenecja a nie kebab zaatakował Albanie w pierwszych latach. W sumie wyszło mi to na rękę bo udało się dzięki temu wziąć Dalmacje i Raguse od Wenecji i miałem otwartą drogę do zjedzenia Bośni i Serbii.

A potem sojusz z Polską i Węgrami i czekanie aż nabije favory. Tuż przed wojną sojusz z Mamelukami
@peszmerd: w takim razie polecam taktykę skandberga - sojusz z albanią i zabawa w kotka i myszkę w prowincjach z górami - skandberg ze swoim 5/5/5/0 #!$%@? wszystko a ottomani dostają -2 za walkę w górach
@bezczelny_klamca: Było wziąć jedną prowincję Bułgarii.

Jest taka strategia: odcinasz Turkom drogę do Bułgarii, wzniecasz u siebie bunt Bułgarów, buntownicy przechodzą po podbiciu jednej twojej prowincji na ziemie Turcji, nie wpuszczasz wojsk, Bułgaria się wyzwala, napadasz świeżo wyklutą Bułgarię.
@peszmerd: Chodzi o to, że jak już zajmą wszystkie bułgarskie prowincje to wybijasz ich ze swoich i nie pozwalasz Turkom zrobić tego samego, bo ich blokujesz. Wtedy ten pasek buntu "progresuje" tylko Osmanom i to oni są zmuszeni uwolnić Bułgarię.

Jako, że to oni uwalniają, a nie ty, to można ich zaatakować w tym samym dniu jak spóźnioną aborcję.