Wpis z mikrobloga

Dzisiejsze TL;DR z #sejm do godz. 11:05
Poprzednie odcinki pod tagiem #tldr
Nie bijcie mnie że wołam, ale skoro plusujecie to chcecie to chyba czytać :D

Noc z 17/18 grudnia
Manifestacja KOD pod Sejmem zakończyła się późno w nocy z 17 na 18 grudnia.
Według posłanki PO, Bożeny Kamińskiej w sali plenarnej Sejmu gdzie do wtorku planują pozostać protestujący opozycjoniści wyłączono ogrzewanie i działa tylko światło awaryjne.
Są informacje że nie wpłynęła jeszcze żadna skarga na zachowanie policji pod Sejmem w nocy z 16 na 17 grudnia.
Adwokaci chcą za darmo pomóc zatrzymanym podczas demonstracji pod Sejmem.

18 grudnia, godz. 9:00 do 11:05
Według stanu na godz 9. Sejm jest nadal zamknięty i wciąż chroniony przez policję. Przed jednym z wejść stoi niewielka grupka protestujących i kilku policjantów.
Dziś o 12:00 zaplanowana jest demonstracja KOD przed siedzibą Trybunału Konstytucyjnego
Związana ona będzie z pożegnaniem Andrzeja Rzeplińskiego wraz z jutrzejszym końcem jego kadencji w Trybunale Konstytucyjnym
Dziś o 16:00 zaplanowana jest demonstracja Klubów Gazety Polskiej pod Pałacem Prezydenckim
Związana ona będzie z poparciem dla polityki obecnego rządu.
Jedną z osób która może zostać objętą nową ustawą dezubekizacyjną jest Mirosław Hermaszewski, pierwszy Polak w kosmosie, z racji członkostwa we WRON.
Prezydent Duda zorganizuje dzisiaj serię spotkań z liderami opozycji, poinformował w TVN24 Marek Magierowski
Zaproszenia dostali też Władysław Kosiniak- Kamysz, Ryszard Petru, Paweł Kukiz i Grzegorz Schetyna
Prezydent Duda spotka się dzisiaj także z prezesem PiS.
Przed godz. 11 Ryszard Petru z .Nowoczesnej przekazał swoje stanowisko prezydentowi m.in że miało miejsce nielegalne posiedzenie sejmu.
Petru: Miałem wrażenie że prezydent rozumie nasze postulaty. Rozmowa trwała 55 minut.

Oprócz tego są też nowe opinie:
Włodzimierz Czarzasty, SLD: Skrócić kadencję Sejmu, Marszałek pod Trybunał Stanu
Rafał Jankowski, NSZZ Policjantów: Funkcjonariusze pod Sejmem działali na rozkaz i w granicach prawa
Bronisław Komorowski: Teraz na proteście KOD było więcej młodych ludzi, to oni przejęli aktywność.
Joachim Brudziński, PiS: (Opozycja, przyp. red.) doprowadziła do sytuacji która nie miała po 1989 roku miejsca w polskim parlamencie
Tomasz Jaskóła, Kukiz 15: Długoookresowo nie ma innego rozwiązania niż zmiana konstytucji.
Andrzej Rzepliński: Prezydent powinien zrobić znacznie więcej niż wydawać oświadczenie.

Wasze opinie, komentarze i uzupełnienia też się nie znajdą w tym wydaniu bo jeszcze ich nie zdążyłem zredagować :D

Następne wydanie TL;DR prawdopodobnie wieczorem, po obu manifestacjach.

#sejm #tldr #afera #4konserwy #neuropa #bekazpisu #polityka
  • 104
  • Odpowiedz
@megawatt: nie no chyba już skończyli z tym po pierwszych miesiącach rządów jak na szybko chcieli przepchać parę ustaw.
Pamiętam jak to było z salami wykładowymi na uczelniach. Nowy budynek, klima, łazieneczki, cud miód. Kiedyś w sobotę miałem tam jakiś kurs, czy nadprogramowy wykład. Upał, duchota, okien nie da się otworzyć, klima nie działa. Prowadzący idzie do portiera się zapytać o co chodzi, a on że tylko pan Henio ma klucz
  • Odpowiedz
Dziś o 16:00 zaplanowana jest demonstracja Klubów Gazety Polskiej pod Pałacem Prezydenckim


@MarianoaItaliano: O to przyjedzie młodzież, nie to co te dziadki z KOD ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
przecież to powtórka z tego co było gdy po raz pierwszy pis miał władzę. I co niby, wg sondaży PiS ma większe poparcie, a grupa kilkuset rozgoryczonych oszołomów opozycji, cwelów oddzielonych od koryta i jakichś antypisowskich hien dziennikarskich ma protestować przeciw demokratycznemu rządowi? Jeśli tak to znieśmy tę chorą demokrację i wróćmy monarchię.

Jak zasiądzie ktoś z opozycji na tronie przynajmniej będzie wiadomo na kim przeprowadzić zamach stanu.


@TymRazemNieBedeBordo: To jest
  • Odpowiedz
@Wielki_Atraktor: Ciężko znaleźć mi na szybko tekst projektu ustawy, pokazywał mi go jeden z wykładowców na zajęciach. Było tam bardzo szczegółowo wypisane kto straci przywileje, wymienione konkretne jednostki. Miało to objąć nawet wykładowców uczelni wojskowych, ludzi służących w wojskach ochrony pogranicza, czy ludzi pracujących przy wydawaniu numerów PESEL...Jeszcze bym rozumiał jakby to miało dotknąć funkcjonariuszy UB którzy nie przeszli weryfikacji, ale ta ustawa to jedno wielkie gówno. Jakby ktoś znalazł tekst,
  • Odpowiedz
cała ta ustawa jest niesamowicie przykra,


@harry-potter: cała nadzieja w Trybunale Konstytucyjnym, a nie sorry - tłuszcza przyklaskuje jego de facto likwidacji (de iure paraliżowi) - Polacy macie co chcieliście
  • Odpowiedz
@DojadeWas: no mi koleżanka mówiła, że jej rodzice są załamani bo pracowali w policji i nasz wspaniały rząd im chce teraz obciąć emeryturę mniejwięcej o połowę. Nikogo nie tłukli na nikogo nie donosili ale dla pisowcy mają świra na tropieniu ubeków więc najgorzej się dostanie zwykłym ludziom (,)
  • Odpowiedz