Wpis z mikrobloga

Zdążę z odtworzeniem Rzymu? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Neapol mój, dopiero co uwolniłem jednoporowincjonalną Aragonie, będą ją karmił jej Hiszpańskimi corami. Ottomani odcięci na Nilu, niedługo przyjdzie ich czas ale nie spieszy mi się, silniejsi już nie będą. Szkoda tylko, że Biznantyjskie cory już wygasły, będę musiał ich standardowo łykać. Priorytet to ostateczne rozwiązanie kwestii Austriacko-Hiszpańskiej i zjedzenie północnej Afryki.

Sojusz z Francją (dość słabą jak na ich standardy) i Polską. Z Polską miałem dwie wojny przez reformacje i nie chcę więcej. #!$%@? mają lepsza armie ode mnie. Mój niski manpower to właśnie ich zasługa ;) Poza tym nie potrzebuje od nich żadnych ziem. Mogą być już moimi ziomeczkami do końca. Niestety nie wiedzieć #!$%@? czemu gwarantują Węgrom niepodległość. Coś po ostatnim patchu AI ma #!$%@? z gwarantowaniem niepodległości. A szkoda bo chyba potrzebuje od Węgier jakiś ziem jeszcze. No ale to na koniec.

Protestantyzm, republika ambrozyjska (OP shit, polecam. Sram punktami.) Administrative, Influernce, Offensive, Humanizm. Do końca gry biorę już tylko militarne bo moja armia zbyt dobra nie jest ;)

Wołam @Myrten bo był zainteresowany ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#europauniversalis #eu4
L.....e - Zdążę z odtworzeniem Rzymu? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Neapol mój, dopiero co uwolniłem...

źródło: comment_uvOjLEM0vzrtoqQbqX6LlCNq6SxR7RhP.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
@LibertyPrime: Słabo widzę odtworzenie Imperium jak już masz 1600 i wciąż ledwo wyszedłeś poza Półwysep Iberyjski. Jeżeli nie wpadnie jakaś PU z Francją, czy Hiszpanią to raczej jestem sceptyczny.
  • Odpowiedz
Panie - po co tyle fortów, kasę tylko zżerają za takie coś to być z kilkanaście k najemników wystawił i manpowera nie tracił.
W ostatnich grach to tylko fort buduję w stolicy oraz w centrach handlu. AI i tak zajmie ci wcześniej czy później prowincje to chociaż można ich wykrwawić za pomocą Defensive Idea (+1 Attrition)
  • Odpowiedz