Wpis z mikrobloga

#syria #ruskapropaganda #neuropa #4konserwy

Ostatnio ma miejsce pojazd po zachodnich i polskich mediach, jakoby manipulowały przekazem wojennym z Syrii (konkretnie z Aleppo) i uprawiały propagandę przeciwko Asadowi, który przecież muchy by nie skrzywdził. Kółeczko wzajemnej adoracji i uwielbienia dla Asada oraz Putina i samozwańczy eksperci ds. konfliktu w Syrii wolni od propagandy jednak nie są.
Wczoraj został dodany na mirko obrazek z podpisem "Aleppo" przedstawiający "zabite" dziecko w kałuży krwi i obrazek z tym samym dzieckiem na tle zabitych kurczaków, od których ta krew pochodzi. Dla wielu asadowców-putinowców ta grafika to niezbity i kolejny dowód na to, jak to zachodnie media tworzą propagandę przeciwko Asadowi.
Prawda jest jednak taka, że to zdjęcie chłopca zostało wyprodukowane przez ISIS/sympatyków ISIS w celu ukazania rzekomych zbrodni wojennych popełnianych przez iracką armię w Faludży ok. marca/kwietnia 2016 r. Zdjęcie z kurczakami wypłynęło dosyć szybko i te dwa zestawione obrazki były i są używane jako ukazanie propagandy ISIS. Po wyszukaniu obrazka w Google wyskakuje multum obcojęzycznych artykułów na ten temat, w tym jeden po ang., więc wklejam:

http://www.mirror.co.uk/news/world-news/how-isis-faked-propaganda-picture-7668632

Najaktywniejsi asadowcy-putinowcy, którzy na użytek prorosyjskiej i antyzachodniej propagandy, celowo wprowadzają w błąd wykopową opinię publiczną plusując (czyt. uwiarygadniając i promując) kłamliwie podpisany słowem "Aleppo" obrazek ukazujący propagandę ISIS, a nie polskich lub zachodnich mediów:

@szasznik:
@Hardporecorn:
@Zuben:

Wołam też autora całej manipulacji, @adi2131: - dlaczego kłamliwie podpisałeś tę grafikę podpisem "Aleppo"? Jeśli, zgodnie z twoim avatarem, TVN to "dno", to jak nazwać taką działalność?
Pobierz g.....k - #syria #ruskapropaganda #neuropa #4konserwy 

Ostatnio ma miejsce pojazd ...
źródło: comment_Bf6T0CVujmZjBJaxfRxHGLHsB8mt1IWN.jpg
  • 29
Prawda jest jednak taka, że to zdjęcie chłopca zostało wyprodukowane przez ISIS/sympatyków ISIS w celu ukazania rzekomych zbrodni wojennych popełnianych przez iracką armię w Faludży ok. marca/kwietnia 2016 r. Zdjęcie z kurczakami wypłynęło dosyć szybko i te dwa zestawione obrazki były i są używane jako ukazanie propagandy ISIS. Po wyszukaniu obrazka w Google wyskakuje multum obcojęzycznych artykułów na ten temat, w tym jeden po ang., więc wklejam:


@glosnik: Dziękuje za wyjaśnienie,
Po pojawieniu się tego zdjęcia na mirko to co napisałeś zostało przytoczone, i nie wiem czy to nawet nie czasami przez jednego z aktywniejszych w tagu syria(sam wczoraj to widziałem). Także wiesz....

Jak powiedział szewko 90% zdjęci/filmów to ściema. O ile można się opierać na złym zdjęciu/filmie i przyznać się że złapało się zarzutkę, to Polskie media nie używają nawet zdjęć, po prostu dopisali sobie narrację do wypowiedzi ONZ.
@glosnik: do asadowców wykopowych nic nie mam, bo być może to Asad w tej konfiguracji jest najlepszą opcją dla Syrii. Nic nie mam poza pewnym brakiem krytycyzmu w który niektórzy dość mocno popadli. Natomiast to że będzie dochodzić do rozpadu państw Afrykańskich czy na Bliskim Wschodzie jest pewne i bez wsparcia bomb państw zachodnich. W tej wojnie, a pewnie i w większości nie ma dobrych i złych. To tak jakby oceniać
@glosnik: Mogę Ci pokazać sfabrykowane newsy na onetach, GW i innych "Assad strzela do dzieci i kobiet, żołnierze wchodzą do domów, nie oszczędzają nikogo!" oparte na opinii ONZ "dostaliśmy informacje, których nie mamy możliwości potwierdzić, więc w sumie nie wiemy co się dzieje". Festiwal takiej obłudy i kłamstwa, który Goebbels by nagradzał dzień w dzień, godzina w godzinę.

Chyba, że to też jest jakiś wymysł tej całej wykopowej razwiedki z oficerem
@recovery: Aha, i jak coś mówisz o zachodniej propagandzie wykorzystującej tę dziewczynkę, to pokaż mi zachodnie serwisy i poważne media, które używają tej dziewczynki jako dowód zbrodni Asada. Bo linkowanie do kont/portali "obalających" rzekomą manipulacje Zachodu uwiarygadnia teorię, że to Rosja i Asad produkują takie fejki i je obalają, żeby podważać wiarygodność Zachodu
@tetradon777: wykopface.jpg ( ͡° ʖ̯ ͡°) Oprócz tego podkreślonego fragmentu nie zmieniłem zdania w pozostałych kwestiach

Jeszcze ta wiara w paszkwile o nieślubnych dzieciach...

Nigdzie nie napisałem, ze wierzę w to. Jakiś dziennikarz wtedy napisał artykuł na ten temat. Ja tylko pytałem jaki będzie odbiór społeczny tego i jak przełoży się to na poparcie
@recovery: Daj linka do zdjęcia tej uciekającej dziewczynki, to wyszukam. Te linki, które podałeś, w żaden sposób nie dowodzą tezy, że zachodnie media posługują się fałszywkami - no chyba, że randomowy arabski użytkownik i libański dziennikarz to "zachodnie media" (poza tym wolałbym linki do postów tych ludzi, bo nie mogę znaleźć tych konkretnych postów na TT, a użytkownika @siman210 też nie znajduje)
@glosnik: zachodnie serwisy powołują się na twittery pokroju całej tej 7-latki z allepo, nawet raz ją uśmiercili ale zmartwychwstała.
Co do tej dziewczynki zdjęcie było rzucane po social mediach, a same główne media powołują się na zdjęcia, dowody i filmy które krążą po necie ale raczej ich nie pokazują, dlatego że zdają sobie sprawę że to fake. Ale karyny z FB łykają to aż miło, zrozum manipulowanie opinią publiczną jest proste