Wpis z mikrobloga

@PsichiX: ale wiesz że to przelicza pieniądze 1:1 nie biorąc pod uwagę kosztów życia? I że za miesięczną pensję w niektórych państwach Afryki byś sobie kupił wioskę i 5 żon, a w Dolinie Krzemowej byś miał na wynajęcie mieszkania na tydzień? ( )
@PsichiX: @Soulmyr: sądząc po Waszych wynikach, wpisaliście kwoty ~6 tysięcy miesięcznie, czyli 72 tysiące rocznie. Programiści aspirujący do słynnego 15k miesięcznie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ja mam 3,28%, ale nie czuję się biedny ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@jurny_juhas, @Heart dobrze to zaznaczył - możliwe, że Twoje koszta życia są niższe.
3.28% oznacza 3333.(3) zł, a nikt tyle nie zarabia, więc:
a) podałeś przybliżoną zbyt lekko kwotę 40k rocznie;
b) normalnie zarabiasz 3.2-3.3k, a reszta dorywczo (co by najlepiej tłumaczyło przybliżenie z życi);
c) podałeś wartość z nikąd, dla zabawy;
wszystkie mają wspólną cechę: wartości są zawyżone ( ͡° ͜ʖ ͡°)

wracając do tematu: widocznie
@jurny_juhas najbliższe większe miasto w okolicach Płocka to Łódź, zaraz po niej Warszawa, a z racji iż lubisz komfort życia w małej miejscowości, nie masz potrzeby nigdzie dojeżdżać. zakres zawodów się zawęża ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@jurny_juhas prawdopodobnie nie masz rodziny (żona, o dzieciach nie ma co mówić) do utrzymania, zważywszy na wygodę finansów. żona zarabiałaby mniej więc odczuwałbys to, a więc brak. wiek 23 do 28 lat.
@jurny_juhas: po pobieżnym sprawdzeniu możliwości zarobkowych na poziomie ~3k wychodzi na IT (administrator/helpdesk) lub bankowość - pierwsza opcja jest bardziej prawdopodobna, bo administratorzy/helpdesktowcy chętniej prowadzą osiadły tryb życia, będąc w bankowości generalnie masz hopla na punkcie wspinaczki po drabinie sukcesu i koniec końców wylądowałbyś w większym mieście, a to nie jest kwestią w Twojej sprawie.
@PsichiX: sorry, poszedłem spać, bo w pracy już jestem ;)

1. Łódź - zgadza się
2. Mam rodzinę - jestem żonaty, ale prawda - dzieci nie mam.
3. Fakt - podałem tylko swoje zarobki. Wiek się zgadza
4. I tu też się zgadza, pracuję w IT jako inżynier systemów ( ͡º ͜ʖ͡º)

No i ostatnie - nie, wartość nie jest z rzyci. Faktycznie mniej-więcej tyle rocznie
@PsichiX: Nie zdążyłem edytować komentarza, więc dopiszę:

Moje stałe miesięczne koszta utrzymania (mówię tylko o kwotach stałych, które płacę co miesiąc - rata hipoteki, rata kredytu gotówkowego, mieszkanie, abonamenty, czynsz i tym podobne, nie licząc jedzenia i innych przyjemności, czy tankowania samochodu) to około 1500 zł. Biorąc pod uwagę kwestię, że z mojej pensji zostaje już niewiele, to ratuje nas pensja żony. Żona dostaje niewiele mniej, więc po zsumowaniu wychodzi całkiem
@Mireczek_123: wyjątkowo w niedzielę do pracy. Zwykle chodzić nie muszę, ale jeśli jest coś, co wymaga zrestartowania serwera, to muszę to robić poza godzinami operacji, czyli w weekendy lub w nocy :)

A to, czym się zajmuję to opowieść na dłużej ;)
@jurny_juhas: Brzmi ciekawie, szczególnie jeśli chodzi o serwery, domyślam sie że tym glównie sie zajmujesz. W przyszlości tez chcialbym mieć z tym do czynienia. Czy długo musiałeś się przygotowywać do roli Admina? Jakieś specjalne szkolenia? Certyfikaty? Bo jakby nie było ciąży na Tobie swojego rodzaju odpowiedzialność. Iloma serwerami zarządzasz? Duża firma? Sorry ze tak bezpośrednio. Jeśli pytam zbyt wprost nie odpowiadaj.
@Mireczek_123: Nie jestem stricte administratorem. Aktualnie pode mną są 4 serwery, które ogarniam. Nie mam specjalnych szkoleń, jeśli chodzi o certyfikaty, to owszem, Microsoftowe Windows Server Instalacja i Administracja. Firma duża, nawet bardzo duża :)