Wpis z mikrobloga

@suttree: @kreemik: Hamburg będzie miał wyższe ceny najmu niż Kolonia. Za 700-900 powinieneś dostać 2 pokojowe mieszkanie. Internet w kontrakcie na 2 lata od 20eur, Web.de All-Net & Surf 2 GB z 300 min. miesięcznie jest za 7eur miesięcznie przy umowie na 2 lata. W razie wyprowadzki do Polski można anulować umowy bez konsekwencji. Bilet miesięczny macie drogi w Kolonii. W Monachium około 60eur płacę
@kreemik: nie liczę. Robie zakupy zwykle w dyskontach. Kilka razy w tygodniu. Zwykle około 20eu na pełny plecak wydaję. Zakładając, że jest to 4 x w tygodniu (może 3, może 5), daje to 16 razy w miesiącu x 20eu = 320 eur na 2 osoby. Tyle, że ja obiady w tygodniu jem zwykle w kantynie, ale jeśli by je gotować w domu myślę, że nie wiele by to podniosło koszty.
@darck: bilet miesięczny w kolonii na najmniejsza strefę (tylko kolonia) kosztuje 93 eur (kupujesz tylko na ten miesiąc, który chcesz), w przypadku podpisania umowy na rok miesięczna cena spada do ok 80.

@kreemik: na start niestety potrzeba trochę więcej gotówki. Jakieś 9/10 mieszkań wymaga wpłaty kaucji która zazwyczaj wynosi 3 x czynsz (Kaltmiete) do tego musisz zapłacić za pierwszy miesiąc z góry, dodatkowo oplata za podłączenie internetu i inne mniejsze
A teraz najlepsze, większość (8/10) mieszkań jest pusta, zupełnie bez wyposażenia (oprócz łazienki),

@suttree: moje mieszkanie w Monachium 70m nie miało nawet ścian działowych i lamp. (taki Loft)

na start niestety potrzeba trochę więcej gotówki.

@suttree: no tak, ale pytanie było o koszty miesięczne, a nie startowe