Wpis z mikrobloga

Witajcie Mirki,

w nawiązaniu do tego wpisu, zakładam własny program kosmiczny o nazwie SpaceR! Taki wykopowy #spacex ( ͡º ͜ʖ͡º)
Jako że dużo Mirków zadeklarowało mi chęć supportu technicznego i nie tylko, wieżę że uda nam się osiągnąć cel programu, którym jest wystrzelenie dzielnej maskotki gotowej na wszystko, na pokładzie rakiety, na pułap 500m.

W zależności od naszej aktywności i zaangażowania, ta zabawa może stać się dość złożona, więc oto mały wstępny road map:

będziemy potrzebować Mirków ekspertów w wielu dziedzinach:

DZIAŁ TECHNICZNY
- rakiety (wybór których, jakich?)
- silniki (początkowo silniki gotowe. Nie startujemy z Polski, więc mamy do dyspozycji np. Aerotech. Zastanowimy się nad karmelkiem.
- platforma startowa itp.

DZIAŁ BADAWCZY
- telemetria (pomiary i analiza wysokości i prędkości)

DZIAŁ ZAOPATRZENIOWY
- gdzie kupić: lista dostępnych sklepów internetowych. Jak już mówiłem, starty (przynajmniej pierwsze) odbędą się z poza Polski, więc będzie mniej limitów prawnych na zakupy, szczególnie silników, czyli większy wybór.
- Optymalizacja kosztów: jako jedyny sponsor stawiam jako priorytety brak marnowania zasobów, możliwość odzyskania/odsprzedania części, i wybór najefektywniejszych rozwiązań

DZIAŁ MARKETINGOWY
- Nic nie będziemy sprzedawać, ale fajnie by było zrobić małą reklamę na wykopie, konkursy, czy społeczne konsultacje co do nazw rakiet, czy do wyboru najdzielniejszej maskotki na ostatnią misje.
- relacje, na żywo, lub nie, ze startów
- tutaj wołam też Mirków z #grafika bo rakieta musi zajebiście wyglądać

DZIAŁ PRAWNY
- aspekty prawne związane z lotami rakiet. Wgłębimy się w to w późnej fazie, na razie proponuję zdać się na zdrowy rozsądek aby zapewnić ogólne bezpieczeństwo.

PLANOWANIE:
Proponuję 3 starty

Start 1
kiedy: styczeń-luty 2017
pułap: 50-100m
cele: ogarnięcie tematu, zapoznanie się z działaniem rakiet, pierwszy test systemów pomiarowych, szukanie najlepszych ujęć do nagrań.
opis: rakieta powinna być "gotowcem", tak jak silniki, aby zminimalizować ryzyko niepowodzenia pierwszego lotu.

Start 2
kiedy: marzec-kwiecień 2017
pułap: 100-300m
cele: pogłębienie działania rakiet, drugi test systemów pomiarowych.
opis: rakieta może być "składakiem", albo częściowo lub całkowicie zaprojektowana przez nas. Większe rozmiary powinny dać możliwość zamontowania kamery na pokładzie.

Start 3
kiedy: lato 2017
pułap: 500m
cele: przejście do historii
opis: budowa całkiem ciekawej rakiety załogowej. Mirek @schwanz (który już ma doświadczenie w budowie rakiet nawet naddźwiękowych) wstępnie zaoferował pomoc w wykonaniu tego cuda, ale oczywiście zabawa jest otwarta dla każdego.

Czekam na wasze uwagi, pomysły i sugestie :)

#lotyspacer #technologia #kosmos
Pobierz mybeer - Witajcie Mirki,

w nawiązaniu do tego wpisu, zakładam własny program kosmi...
źródło: comment_0lP2sN2C3uuySyyvXOENYqnKRcMO91E9.jpg
  • 69
@mybeer: z chęcią pomogę
Umiem into:

zarządzanie ludźmi (mogę Ci pomóc z organizacją, jeśli nie dasz rady)

programowanie na poziomie ziemniaka (aktualnie zmierzam ku przetwarzaniu sygnałów, bardzo chciałbym wziąć udział w części programistycznej)

dźwięk, mogę nagrać słodką piosenkę na Ukulele albo pobawić się w Zimmermana czymkolwiek innym co nie wymaga dmuchania ( ͡° ͜ʖ ͡°)

z chęcią zamówiłbym Ci pizzę, żeby czuć materialny wkład XD
@mybeer: Ja się na pewno pisze jak wspomniałeś na fazę końcową ( ͡° ͜ʖ ͡°) Im większe, tym lepsze.

A na początku to jeszcze umiem into:

DZIAŁ ZAOPATRZENIOWY

- gdzie kupić: lista dostępnych sklepów internetowych. Jak już mówiłem, starty (przynajmniej pierwsze) odbędą się z poza Polski, więc będzie mniej limitów prawnych na zakupy, szczególnie silników, czyli większy wybór.

- Optymalizacja kosztów: jako jedyny sponsor stawiam jako priorytety
@mybeer: Dobra wchodzę. Umiejętności:
- prawo: mieszaniny wybuchowe, strefy zagrożenia wybuchem, transport materiałów niebezpiecznych itp.
- paliwo mogę kupić lub za-sponsorować jakie chcecie (moja branża) w granicach rozsądku (materiały wybuchowe odpadają nie mam uprawnień)
- praca z substancjami niebezpiecznymi - jak mam wam pomóc to muszę być na miejscu bo nie chce mieć nikogo na sumieniu ew. zostać pociągniętym do odpowiedzialności karnej.

Przydałoby się podpiąć pod jakieś stowarzyszenie na rzecz rozwoju
@mybeer: W sumie za aparaturę pomiarową itp może posłużyć jakikolwiek kontroler drona z odbiornikiem GPS, zapisem na karcie MicroSD i zdalną telemetrią. Nie wiem na jaką kwotę liczyłeś ale myślę że w 200-300zł można by się ze wszystkim co elektroniczne w rakiecie zamknąć. W ten sposób masz pełen zestaw danych GPS typu prędkość wysokość, a także dodatkowe parametry typu przeciążenia, wysokość barometryczna, a co za tym idzie pomiar ciśnienia atmosferycznego, A