Wpis z mikrobloga

Dzień dobry Mireczki!
Obiecaliśmy wam, że pokażemy jak wyglądają nasze zajęcia z programowania dla dzieciaków. Powiemy wam jedno:
PROGRAMOWANIE BUDZI EMOCJE ( ͡° ͜ʖ ͡°)

PS Oglądajcie z dźwiękiem!
PS2 Możecie wspierać nasz projekt na www.szkola30.pl (do tej pory zebraliśmy pieniądze na całoroczny kurs programowania dla 12 podopiecznych domów dziecka spośród 49, których mamy w programie...)

#szkola30 #dajwedke #programowanie #heheszki #manekinczelendz #gry
szkola30 - Dzień dobry Mireczki!
Obiecaliśmy wam, że pokażemy jak wyglądają nasze za...
  • 34
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@szkola30: Ja tylko piszę jak zaczynałem ja i wielu moich znajomych dla których programowanie to nie tylko klepanie kodu. Ja właśnie zaczynałem na starym złomie na którym nie mogłem odpalać żadnych nowszych gier i braku laku samemu sobie pisałem gry, a że rodzice mieli w dupie moje zainteresowania i nie mogłem liczyć na kupno książki to wszystko nauczyłem się z helpów metodami prób i błędów. Więc więcej im da jak
  • Odpowiedz
@TenebrosuS: Nie wiem kolego, nikogo do niczego nie będziemy zmuszać :D ale poniżej wklejam Ci program, który realizujemy w najstarszej grupie i póki co idzie im świetnie. Celem tej grupy jest stworzenie nowej strony dla ich liceum po tym roku nauki - to chyba całkiem nieźle, co?

1. Zaznajomienie uczniów z podstawowymi paradygmatami oraz mechanizmami programowania.
2. Zaznajomienie uczniów z architekturą aplikacji internetowych.
3. Zapoznanie uczniów z popularnymi technologiami umożliwiającymi tworzenie aplikacji internetowych, takimi jak: HTML4/5, CSS, JavaScript, PHP, SQL.
4. Poznanie zasad projektowania relacyjnych
  • Odpowiedz
@Pabick: Cały czas zakładasz, że celem jest wychowanie genialnego programisty :D i rozważasz rozwiązania w tym kierunku. Zrozumiesz nareszcie, że naszym celem jest pomoc dzieciom z domów dziecka w edukacji, wyrównywanie szans i walka z wykluczeniem cyfrowym, a nauka programowania jest tylko środkiem, jednym z wariantów pomocy, od którego zaczynamy, ale do którego się nie ograniczamy i na którym nie skończymy?
  • Odpowiedz
@szkola30: Przy następnych waszych wypowiedziach pozwalam wam zawsze używać tagu #rakcontent Koniec dyskusji to chyba najlepsze rozwiązanie bo jak widać jesteście święcie przekonani że to co robicie ma sens, a tak naprawdę jak widać w wypowiedziach sensu większego to nie ma.
  • Odpowiedz
@Pabick: Współpracujemy z 7 placówkami, sytuacja z komputerami wygląda rozmaicie. W jednym miejscu jest jeden komputer przez kilka h dziennie na 10-15 dzieciaków, inną już doposażyliśmy w całą salę komputerową. Działamy od kilku miesięcy i wiele udało się już zmienić.
Słuchaj, jeśli twierdzisz, że wystarczy dać dzieciakom do domów dziecka książki do programowania i to zlikwiduje ich problemy z edukacją, to masz dobre poczucie humoru :D. Chodzi też o opiekę
  • Odpowiedz
@mcfox36: no Ty za to się popisałeś dywagacją na temat feminizmu organizatorki projektu (WTF!?) ( ) elyta wykopu! My już po tamtym skończyliśmy z Tobą dyskusję ;)
  • Odpowiedz
@szkola30: Mam takie wyobrażenie że te szkołę prowadzą same młode studentki i studenci(w mniejszości) które w sposób organizacji zajęć dorabiają na życie a przy tym jak pelikany uważają że uczą czegoś wartościowego i "oddają" się pracy i pasji w celu pomocy.
  • Odpowiedz
@szkola30: Czyli nie chodzi o naukę programowania, tylko o zajęcie czasu dzieciakom z domów dziecka, bo z praktycznego punktu widzenia takie kursy są bez sensu i nic im nie dadzą w przyszłości. Zresztą możecie czysto charytatywnie zajmować się tymi dziećmi, szkoły państwowe też mogą za darmo udostępniać sale, nie potrzeba tu zbierania pieniędzy.
@mcfox36: Też mam takie odczucia. Jak chcą zmieniać świat to niech najpierw zarobią w normalnej
  • Odpowiedz
@szkola30: Sami przytaczacie słowa "Dasz rybę czy wędkę?" Przy czym wy dajecie rybę, bo wędką jest zestaw tak jak mówił @Pabick dobrych podręczników do nauki czy też zapewnienie jakiegoś sprzętu do nauki a nie organizowanie zajęć o niczym.
  • Odpowiedz
@meohaw: Bardzo się cieszę, że przejrzałeś nasze strony :) no i jakie są wioski z tych wszystkich cytatów? :D Dokładnie to samo, co w tych cytatach, innymi słowy i rozwijając więcej kwestii, staraliśmy się dzisiaj kolegom przekazać...

Co jest tak nowatorskie, że tego słowa i jemu podobnych używacie w co 2 zdaniu na waszych stronach?


W co drugim zdaniu w wykopowym słowniku oznacza 2 razy, prawda? xD Raz użyliśmy słowa
  • Odpowiedz
Raz użyliśmy słowa "innowacyjny" na FB


@szkola30: Uhm --> https://i.imgur.com/YmexfQ9.jpg , a wygląda jak więcej niż 1

A to już całkowicie pomijając fakt, że kompletnie minęliście się z przekazem. Chodzi mi tylko o to, że wszędzie podkreślacie nowoczesność, innowacyjność, nowatorskość, ale nic nie potwierdza takich tez jakoś
  • Odpowiedz