Wpis z mikrobloga

Chciałbym dobrowolnie odbyć służbę wojskową / przeszkolenie wojskowe.
Wstyd mi przed rodziną, że nie potrafię posługiwać się bronią i nie mam pojęcia o czymś tak oczywistym dla mojego dziadka czy ojca jak: musztra, orientacja w terenie, manewry wojskowe.

Gdzie się zgłosić ludzia?
#pytanie #wojsko
  • 13
  • Odpowiedz
@wujekItalo: @saburo_sakai: Moja uczelnia oficerska próbowała współpracować swego czasu z jedną grupą strzelców - ogromna arogancja, brak wiedzy, rozbuchane ego. Kałacha owszem, rozłożyć potrafili - ale nazwać poprawnie części albo opisać ich działa już nie. Strzelać niby też potrafili - ale niekoniecznie poprawnie przyjąć postawę strzelecką. "Taktyka" ograniczała się do założenia na siebie kilogramów pseudotaktycznego szpeju, kominiarek, repliki broni i wymądrzaniu jak to są zajebiści "w czyszczeniu pomieszczeń" bo "uczył
  • Odpowiedz
@mhali a na mojej uczelni oficerskiej na unitarce było dwóch gości, którzy podczas zajęć sprawiali wrażenie, że robią to jakby któryś raz z kolei. Okazało się, że mają zaliczoną przygodę ze Strzelcem. Na debili można trafić wszędzie, a porównywanie Strzelca do Zmecholstwa to grube nadużycie. Też podtrzymuje swoją prywatną opinię, chociaż w Strzelcu nie byłem.
  • Odpowiedz