Wpis z mikrobloga

Mame od zawsze mnie uczyła, że najpierw ludzie z środka transportu wychodzą a później inni wchodzą tworząc charakterystyczny lejek przy drzwiach co usprawnia cały sposób wymiany pasażerów. Jednak widać nie wszyscy mieli takie mądre mamy czego efektem była dzisiejsza akcja w tramwaju.

Jedziemy sobie, przystanek Jaśkowa Dolina. Ledwo drzwi się otworzyły a kobieta wsiadająca level około 50-60 już w środku. Wysiadający nie mieli jak wyjść wiec przez dobre kilkanaście sekund istny festiwal #!$%@? i tworzenia labiryntów które umożliwiłyby opuszczenie pojazdu.

Akcja wspomnianej baby była taka szybka, że udało jej się zająć miejsce aktualnie wysiadającej osoby. Leci, biegnie i chlust, już jest na miejscu i w tym momencie wyciąga torebkę, grzebie, grzebie i wyciąga bilet, który musi skasować. Patrzy obok, szuka kasownika. Nie ma. Widać zdenerwowanie, tramwaj ruszył a ona ma nieskasowany bilet. Widać, że jakaś wredna z mordy i roszczeniowa i tutaj zaczyna się batalia.

Zaczyna uderzać ludzi wysuniętą ręką z biletem. Nie. Nie mówi, "przepraszam czy byłby Pan/Pani skasować mi bilet". Widać, że przez usta jej nie przechodzi słowo "przepraszam" i uważa, że sama akcja ręki z biletem powinna wystarczyć. Niestety nie wśród osób, które były obok niej. Wszyscy widzieli akcję i kisną z idiotki a ona dalej wali ręką po innych osobach i zaczyna już bulgotać bo następny przystanek blisko a ona dalej jedzie na gapę.

Niestety chwilę później odbywa się roszada osób w tramwaju. Wysiadający na przystanku podchodzą w okolice drzwi a jadący dalej przechodzą dalej by umożliwić sprawną wymianę pasażerów. W tym momencie chłopak, level pewnie z 13, podchodzi bliżej mnie i roszczeniowej baby. Ta zaczyna go stukać ręką, chłopak patrzy, widzi bilet, zrozumiał o co chodzi, wziął, zaczął przeciskać się między ludzi, udało mu się dostać w okolice drzwi i bilet skasował. Zaraz wraca do wrednej baby a ta zadowolona wyrywa mu go z ręki, uśmiecha się do mnie i heheszkującej grupy obok, która widziała jej chore akcje. Żadnego "dziękuję". Wygrała. Osiągnęła #!$%@? zwycięstwo w pokazaniu kto jest królem jadącego tramwaju.

#gdansk #komunikacjamiejska #bekazpodludzi #tramwaje #truestory
  • 9
  • Odpowiedz
@Cepepe: nie była na pewno. Tam samo jak są mordy po których widać, że patola tak samo są mordy po których widać roszczeniowość poprzedniego systemu. Ta właśnie należała do tej drugiej grupy.
  • Odpowiedz