Wpis z mikrobloga

Widzę że wyszedł już 3 odcinek #thegrandtour, ja dopiero po pierwszym i nie jestem zachwycony. Niby jest intro na bogato, 3 hiperauta też zrobiły robotę, ale reszta już nie. Całość materiału ze studia to miks wytycznych pod amerykańskiego widza z domieszką nieśmiesznych gagów rodem z polskiej sceny kabaretowej - zniknął niepowtarzalny, brytyjski klimat produkcji.
Tor biedny, zamiennik stiga też. Brakuje wielu ujęć i świetnej muzyki w tle. Smutna prawda jest taka, że panowie się już mocno postarzeli i stracili na żywiołowości, tylko Hammond jest mniej więcej taki sam jak za czasów TG. Po Jeremym widać ciężki rok 2015, musiał strasznie dużo palić, bo mówi z jakby dużym wysiłkiem. James nigdy nie był dynamiczny, ale jego sposób bycia zaczyna przypominać bujany fotel. Amazon miał trudne zadanie, by wziąć co najlepsze z Top Gear bez chamskiego plagiatowania i nie naruszając przy tym praw autorskich BBC. Zgarnęli gwiazdy, zgarnęli producenta, ale IMO to nie wypali na dłużej niż 2 sezony. Zarówno motoryzacja ogółem jak i trójka facetów z Top Gear ma już swój złoty okres za sobą i tylko skończone nieogary tego nie zauważą, a o takich będzie trudno przy tym sposobie dystrybucji.
  • 4
@Sepang: Tor jest w porządku, gorzej z kierowcą, nic dwa razy się nie udaje, żarty o Stigu miały w sobie ten absurdalny humor, a gruby Amerykanin to po prostu żenua (co zresztą widać po ''żywiołowych'' reakcjach widowni na jego żarty).

IMO po trzecim odcinku widać, że panowie jak chcą to dalej potrafią, problemem może być ilość treści w odcinku. TG to było jednak przeplatanie epizodów gdzie robili dłuższe wycieczki z masą
to nie wypali na dłużej niż 2 sezony


@Sepang: taa, w przypadku TG przy 15 sezonie malkontenci też mówili ze nie wróżą dalekiej przyszłości temu programowi (no bo ile można odgrzewać kotleta) i gdyby panowie nie rozstali się z BBC to TG z ich udziałem dalej by powstawał. Nawet jeśli rzeczywiście TGT straciło klimat TG to i tak w tym momencie nie ma godnego siebie rywala.