Wpis z mikrobloga

Przeprowadziłem się niedawno do rodzinnego domu i dużo mówi się o smogu w Krakowie wynikającego z tego jak ludzie ogrzewają swoje domy. Patrzcie co robi sąsiad ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Czy da się coś z tym zrobić? Śmierdzi niemiłosiernie, jest wręcz duszno mimo, że mam zamknięte okna, cała okolica jest zadymiona. Czy gdzieś to zgłosić? Trochę ciężko wytrzymać, a smród jest każdego wieczora. Zdjęcie tego nawet tak nie oddaje ;/

#pytaniedoeksperta #smog #krakow #pomocy #ogrzewanie
bamsebjorn - Przeprowadziłem się niedawno do rodzinnego domu i dużo mówi się o smogu ...

źródło: comment_sgibpovPBkRTr091qECPPxlY1UuTI6aB.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
@bamsebjorn: nie polecam rozpoczynania od wykopania topora wojennego. To może być całkowicie zbędne. Gość wcale nie musi być złośliwcem, jest jakies 80-90% szans, że pali najlepszym dostępnym węglem, ale robi to źle – tak jak większość z nas, bo lepszego sposobu nikt nam nie pokazał. Polecam zacząć od podrzucenia ulotki pokazującej jak taniej i czyściej palić. Najlepiej byłoby wpaść w odwiedziny z czteropakiem i przeprowadzić instruktaż prawidłowego palenia na żywo
Juzef - @bamsebjorn: nie polecam rozpoczynania od wykopania topora wojennego. To może...
  • Odpowiedz
@Juzef: W sumie masz rację. Szczerze mówiąc ot nie wiem czym pali, nie mieszkałem tutaj już od dawna, ale wiem, że zawsze był strasznie złośliwy i raczej nie dało się znim dojść do porozumienia, z tego co wiem to już kiedyś były takie próby.
A co do kontroli to faktycznie dobrze wiedzieć jak to wygląda. Ale szczerze takiego smrodu jak z tego dymu to jeszcze nigdy nie doświadczyłem przy spalaniu. Może
  • Odpowiedz
@bamsebjorn: z normalnego węgla i drewna można wyprodukować naprawdę szerokie spektrum smrodów i kolorów. Nie jestem w stanie powiedzieć na podstawie zdjęcia, co jest spalane, ani wykluczyć, że to nie jest faktycznie jakiś szajs, bo są i takie przypadki patologiczne. Jednak z góry nie należy zakładać, że każdy, co kopci, jest zły i wredny. Można mieć najlepszy węgiel i postępować zgodnie z zaleceniami producenta kotła, a mimo to wędzić okolicę, bo
  • Odpowiedz