Wpis z mikrobloga

Bawił się ktoś w odlewanie form silikonowych?
Szukam czegoś taniego, bo ceny silikonów dwuskładnikowych są trochę zawrotne, najtańsze jaki znalazłem to 100 zł za kg: http://www.artequipment.pl/p6668,silikon-formerski-dwuskladnikowy-rtv-820-1kg-katalizator.html
Inna opcja to zwykły silikon, ale ma kilak wad, klei się do wszystkiego, więc trzeba by zastosować coś co nie pozwoliło by na przyleganie silikonu do powierzchni, długo schnie.
Można go mieszać z mąką, ale wtedy traci zdecydowanie na płynności.
Macie jakieś doświadczenia i pomysły?
#diy #majsterkowanie
ElCidX - Bawił się ktoś w odlewanie form silikonowych?
Szukam czegoś taniego, bo cen...

źródło: comment_zcBceDRoCzQYY0qSKcL1nWzKTe5ThDbO.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
@ElCidX: używałem "zwykłego" silikonu RTV (bo akurat taki miałem).
Jako smaru ułatwiającego rozdzielenie późniejsze - używałem... smaru silikonowego ;)
Zasadniczo szło, ale często forma nie wychodziła dobrze z powodu zbyt dużej gęstości silikonu i bąbli powietrza w nim uwięzionych, pomimo bardzo powolnego wypełniania formy itp. Bardzo by się przydała tutaj komora/pompa próżniowa, by wyciągnąc wszystkie pozostałe bąble i gazy z zalewy.
  • Odpowiedz
@betyng: nie wiem, nie wnikałem, ja robiłem malutkie kopie malutkich zębatek itp, więc nie potrzebowałem ogromnej formy i wlewania wiadra silikonu, jedynie te bąbelki mnie do #!$%@? doprowadzały,
  • Odpowiedz
@hrumque: @betyng: W jednym miejsciu w sieci trafiłem na pomysł aby rozrzedzić to naftą, i na filmiku wychodziło rzeczywiście rzadkie, ale to powoduje problemy w postaci dużej ilości warstw.

Opcja druga silikon + mąka ziemniaczana ale nie przemawia to do mnie, zanieczyszczony silikon etc.

trzecia silikon 100% wlewany do wiadra z zimną wodą i płynem do naczyć co niweluje jego lepkość do skóry i da się wtedy nim operować.

Problem
  • Odpowiedz