Wpis z mikrobloga

Dobra mam killa pytan do horrow w arkham lcg

1) walka - jak jestem w zwarciu i atak mi nie wyjdzie (test) to dostaje od przeciwnika rany - czyli w teorii 3 niaudane akcje ataku + atak przeciwnika w jego fazie = 4 ataki w 1 turze ?

2) jak z powodu wydarzenia potwor pojawia sie w mojej lokacji to odrazu atakuje mnie w swojej fazie ? (spawn -> zwarcie -> atak ?)

3) jak wyglada atak na przeciwnika ktorego albo jak albo ktos inny zdożował ? znowu wchodze do walki i jak przegram test to wpiernicz czy bezkarnie moge go juz okladac?

4) zdożowanie potwory w swojej turze wg kroków przywracane sa do pionu + atak ? czyli nie ma co unikac przeciwnika jesli chcemy zostac w lokacji ? (bo i tak nas zaatakuje ?)
#grybezpradu #gryplanszowe
  • 6
@Jednobrewy: no masz motyw ze mozesz wyminac potwora i go tapnac
3
) juz sie troche wyjasnilo przy 1 chociaz musze zerknac jeszcze raz na instrukcje bo jestem prawie pewnie ze msciwy dotyczy tego ze jak go atakujesz jak jest w zwarciu z innym badaczem to atakuje ciebie a nie jego po ataku.

4) dotyczy fazy potworow pierw je odtapujesz jak wczesniej ktos je wymina (test na zrecznosc) a pozniej atakują.
@Zorak:
4. Wróg najpierw atakuje a potem zostaje przygotowany, więc jak go unikniesz to nie zdąży zaatakować w tej samej turze.
5. Tak, łowca ma ruch i od razu może atakować jesli wejdzie w zwarcie po ruchu.
Najlepiej zabijać wszytko co się pojawi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Jednobrewy: z instrukcji : Jeśli test zakończy się niepowodzeniem, zaatakowany wróg nie
otrzymuje żadnych obrażeń. Jednakże, jeśli badaczowi nie powiedzie
się test skierowany przeciwko wrogowi będącemu w zwarciu z innym
badaczem, obrażenia z ataku zadawane są badaczowi, któr y znajduje się
w zwarciu z danym wrogiem.

wiec jesli atakuje wroga ktory jest w zwarciu z przeciwnikiem to obrywa on -> jesli ja jestem w zwarciu i atak zakonczy sie porazka ?