Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki mam pytanie o #meble jestem na etapie wykańczania kuchni i za chwilę będę składał meble i zamawiał blat. Kuchnię mam bardzo małą dlatego wymyśliłem że zrobię dodatkowy blat wysuwany. Mam diw szuflady 40 które będą stały oddzielnie i chcę na nich zrobić podwójny blat jeden na drugim, ten niższy ma być wysuwany. Mam problem ze znalezieniem odpowiednich prowadnic które wytrzymają spore obciążenie, blat 30 drzewniany 750x600 więc już sam będzie trochę ważył a jak różowy będzie robić ciasto czy pierogi ( ͡° ͜ʖ ͡°) Macie możne jakieś sprawdzone prowadnice ? Znalazłem produkty firmy Accuride ale same szyny kosztują ponad 220 zł () #remontujzwykopem #diy #stolarstwo #kiciochpyta
  • 19
@Sibikk: A gdybyś zamiast wysuwanego blatu zrobił blat składany na pół ? W sensie, że byś miał tak jakby 2 blaty na sobie na zawiasach, chcesz mieć większą powierzchnie to sobie rozkładasz jak łóżko.
Na zawiasach z jakimś miejscem na zamontowanie jakiejś dodatkowej nóżki po rozłożeniu ?
via Android
  • 0
@n0xx myślałem, ale nie znalazłem sensownego rozwiązania, zawias musiał by być od frontu, a to słabo się prezentuje. Opcja z rozsuwaniem po osi też nie da rady bo mało miejsca na obrót.
@Sibikk: Nie chce mi się szukać ale z pewnością znajdziesz eleganckie zawiasy.
W sumie swoją drogą możesz walnąć tą prowadnicę tak jak chciałeś ale będziesz musiał mieć jakąś podpórkę do ziemi bo tak to Ci to wszystko będzie latać bez sensu.
Druga sprawa, że ten wysuwany blat możesz zrobić tak, żeby nie wysuwał się do końca tylko np. te 15cm zostawał w środku i to Ci już powinno rozwiązać problem z
nogi nie przewiduję, te prowadnice które znalazłem mają nośność do 130kg przy pełnym wysuwie tylko kosztują 2 stówki. O stabilność się nie martwię, szafkę zamocuję do ściany.
@Sibikk: Możesz zrobić tak jak powiedział @n0xx , tylko dać podwójny zawias, dzięki któremu nie będzie on wystawał na boki
--> o o _ trzeba trochę pokombinować, żeby pasował.
@Sibikk: A opcja prowadnic, a po wysunięciu, na dole tego wysuniętego elementu wyjmujesz nóżkę, którą opierasz/mocujesz do boku? (nie wiem jaki bok tam planujesz), powinno Ci usztywnić, wzmocnić nośność itd.
@Sibikk: ja chyba zdecyduję się na te accuride. Widziałem też czasem na alledrogo sprzedają prowadnice z demontażu jakiś wozów technicznych (chyba z USA) - wyglądają solidnie.