Wpis z mikrobloga

Yeah, po 3 latach od zakończenia studiów, i 2 tygodniach przygotowań do egzaminów udało się uzyskać taki wynik:

IETLS:
Listening: 6.5
Reading: 7.5
Writing: 6.0
Speaking: 6.5
Overall: 6.5

Troszkę boli, że było tak blisko 7.

#angielski
  • 20
  • Odpowiedz
@dawid-rams: wew lad

czy takie egzaminy karają za silny akcent w wymowie? Przez ostatni rok bardzo duzo gadałem ze Szkotami i mi weszły niektóre sposoby wymawiania wyrazów w nawyk - native nie będzie miał problemu ze zrozumieniem mnie, ale ktoś na poziomie A2/B1 może nie zrozumieć o co mi chodzi. Miałbym za to niższą ocenę?
  • Odpowiedz
@md23: W poprzedniej skali 6.5 to było C1, teraz to jest na granicy.

7. If a student already has an IELTS score of 6.5, shown as C1 in the previous mapping, should this now be treated as a B2 equivalent score?

The score 6.5 is borderline B2/C1. The real-world level of performance represented by the result has not changed. It is for institutions to decide whether they wish to change
  • Odpowiedz
@dawid-rams: gratuluję! :) Sam niedawno zdawałem, ale zapisałem się bardziej żeby się sprawdzić na co musze bardziej zwrócić uwagę, szedłem bez przygotowania. Uzyskałem wynik 5.5 przy czym kompletnie nie wstrzeliłem się w temat na writing (temat: dlaczego rękodzieło zanika wśród dzieci w niektórych kulturach) :)
  • Odpowiedz
@majlo1985: Wymowa. Możesz mówić z akcentem jak Rosjanin czy Arab do puki mówisz poprawnie. Masz przykład z tym że to są tylko odgrywane scenki i w rzeczywistości ocena była by niższa niż jest napisane.

@mustafas00: Nie filologia ;) Aplikuję do Danii na kierunki International Marketing and Advertising.

@wietnam67: Z twojego tematu wnioskuję, że zdawałeś Gerenral, ja zdawałem Academic. W tym drugim masz w części pisanej opisać
d.....s - @majlo1985: Wymowa. Możesz mówić z akcentem jak Rosjanin czy Arab do puki m...
  • Odpowiedz
@dawid-rams: Dla mnie to byłoby chyba łatwiejsze, opisać tabelkę lub wykres. Łatwiej mi pisać po Angielsku na temat jakiś danych które mam przed sobą niż lać wodę w temacie o którym nie mam pojęcia i wymyślam jakieś własne teorię :D ja zdawałem general.
  • Odpowiedz
@dawid-rams: No, ale ile czasu się uczyłeś na ten egzamin i jaki miałeś poziom swojego angielskiego zanim przystąpiłeś do nauki na IELTS. Uczyłeś się ogólnie angielskiego, czy pod ten egzamin. Dzięki za odp.
  • Odpowiedz
  • 1
@mustafas00 Na początku listopada postanowiłem że muszę to zdać, tak ze miałem 2,5 tygodnia na intensywne przygotowanie.

Wcześniej mój angielski to było takie B2 ale średnie, a teraz cisne codziennie kilka godzin filmów po angielsku, artykuły tylko po angielsku i jak tylko jakieś nowe słówko się pojawia to wypisuje i się uczę tej listy. Wcześniej uczyłem się tylko w szkole, na studiach, rok pracy w UK.
  • Odpowiedz
@dawid-rams: Super, dzięki za odpowiedź. Jeśli mogę pomóc, to weź sobie bezpłatnie Netflix na miesiąc, tam możesz ustawić na język angielski i angielskie napisy, ekstra sprawa. Powodzenia, możesz wołać jeśli nie zapomnisz jak posunął się Twój stan. Pozdr
  • Odpowiedz
  • 0
@mustafas00 O dobry hint, zrobię tak. Ja oglądam przede wszystkim vlogi na YT. Napisy włączam tylko w ostateczności jak czegoś nie rozumiem, chociaż to zależy od filmu bo np jak zacząłem oglądać Mad Men to rozumiałem 60%...

Na jakim jesteś poziomie?
  • Odpowiedz
@dawid-rams: Ja jestem na B2. Sprawdzałem swoje poziom i taki mi wychodzi w oficjalnych testach i w szkołach językowych. Miałem też okazję rozmawiać z obcokrajowcami i tutaj wychodzi średnio. Tzn. jako - tako się dogadam z nativami, ale z np. ukraincami idzie mi spoko
  • Odpowiedz
Jestem w Polsce, ale dużo podróżuje. Kiedyś planowałem wyjechać do Australii, tam potrzebują ludzi z moim wykształceniem, ale wymóg to IELTS, podobnie w Kanadzie, więc dopytuję bo chciałbym zdecydowanie się poprawić.
  • Odpowiedz