Wpis z mikrobloga

Coraz wyraźniej widzę, że muszę znaleźć sobie inny cel w życiu. Kiedyś myślałam że najważniejsze to znaleźć kogoś z kim to wszystko będzie lepsze. Teraz wiem, że nie ma ludzi bez wad i rozumiem co to znaczy. Kiedyś słysząc to myślałam, że chodzi o krzywy nos czy porozrzucane skarpetki. Teraz wiem, że każdy prędzej czy później mnie zawiedzie. Ludzie są zbyt słabi albo zbyt leniwi na "i żyli długo i szczęśliwie". Ideały to tylko Ci, których nie udało nam się w pełni poznać. Zastanawiam się, czy tylko ja o tym marzę - o związku pełnym miłości, szczerości, szacunku i radości zarówno z bycia razem jak i z bycia osobno..? A może jeszcze się nie przekonałam, że tak naprawdę oczekuję tego wszystkiego od drugiej osoby i mam gdzieś schowany pełen repertuar wymówek, dla których można nagiąć zasady?
Sama nie wiem.
W każdym razie cofając się do początku - muszę znaleźć inny cel w życiu. Nie uzależniony od ludzi. Albo chociaż od jednej osoby. I nie ważne kim byłaby ta osoba. Muszę znaleźć cel który można spełnić bez nieistniejącego ideału u boku. Zawsze chciałam mieć szczęśliwą rodzinę i jakąś tam, zawodową karierę na drugim planie. Chyba muszę zmienić wartości. Odwrócić. Może łatwiej będzie znaleźć miłość która ma być tylko dodatkiem do szczęścia?
  • 24
@aaa_daa: nigdy nie uzależniaj swojego szczęścia od drugiej osoby. Tak troche ekonomicznie rzecz biorąć - inwestuj swoj kapital w różne aktywa, nigdy w jedno. Podobnie jest ze szczęściem - rób wiele rzeczy, które CIę uszczęśliwia. Niezależnie czy trafisz na wspaniałego chłopaka, czy na #!$%@? - będąc w zgodzie ze sobą, nic CIę nie będzie w stanie ruszyć :)
@aaa_daa: po za tym nie ludzie ci zwadzą a twoje oczekiwania względem nich :)
ludzie są tacy jak ty i sama też ich zawodzisz

kup sobie psa albo lepiej jakiegoś adoptuj kota też możesz ale koty są takie se
może będzie ci lepiej jak będziesz bardziej egoistyczna #!$%@? hajsy na skok ze spadochronu czy coś ( ͡º ͜ʖ͡º)
to serio nic złego gdy skupimy się bardziej
@aaa_daa: musisz wypełnić rosnącą w swym życiu #!$%@? która meandruje w odmętach twego jestestwa i dyma cię wewnętrznie... spełniaj marzenia czy coś... w sumie #!$%@? wiem wrzucam nagie fotki swej matki na wykop ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@aaa_daa teoretycznie powinno się inwestować w siebie, nie dawać się "stłamsić" w związku, pamiętając również o sobie, ale jednak fajnie jest mieć kogoś, kto spojrzy na różne rzeczy z innej strony, kto podpowie Ci jakieś rozwiązanie (oczywiście nie narzuci) i będzie Cię nakręcał, motywował do realizowania TWOICH celów
@MrocznaKapibara: Mam kota i psa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ja się nie żalę. Ja stwierdzam fakt i bardzo się cieszę że dotarło to do mnie tak szybko. Muszę znaleźć cel, który nada sens mojemu istnieniu. Szukałam czegoś takiego w miłości. To głupie. Trzeba mieć w życiu coś bardziej stałego. Ludzie wariują, umierają... Dzieją się z nimi różne złe rzeczy. Dobrze jest mieć coś co pozostanie niezmienne. Tylko
Teraz wiem, że każdy prędzej czy później mnie zawiedzie.


@aaa_daa: z takim podejsciem to daleko nie zajedziesz.
Zawsze ktos mnie zawiedzie, nigdy mi sie nie uda, cos musi pojsc zle, nigdy nie bede szczesliwa, bo... i tu nastepuje seria powodow, wymowek, tlumaczenia itd... pora zrozumiec ze nie ma idealow, czlowiek popelnia bledy, nie kazdy bedzie dobry we wszystkim, najlepszy i super pr0.
Pora przejrzec na oczy, obnizyc troche wymagania, lekko zwiekszyc
@aaa_daa: Hmm, a ja tam jestem szczęśliwy w życiu. Tak 90% czasu. Niby nie mam nic, praktycznie żadnych materialnych skarbów, ale mam swoją drugą połówkę, trochę wolnego czasu, parę zainteresowań, przyjaciół, fajną rodzinkę. Idealnie mi w tym nieidealnym świecie.
@flemingway:
@Fiotr_Pronczewski: albo ja nie rozumiem waszego problemu z tym wpisem albo wy nie rozumiecie co ja miałam na myśli.
Płęta jest taka, że nie ma ludzi idealnych i dlatego warto mieć w życiu coś więcej niż ludzi. Coś w sobie. Coś o co warto walczyć. Jakieś zajęcie. Cel.
Z czym się nie zgadzacie?
@aaa_daa: ja z Twojego wpisu rozumiem ze chcesz związku idealnego romantycznego etc, takie rzeczy tylko w filmach. Zeby coś osiągnąć z inna osoba trzeba być przygotowanym na gorzkie łzy, prace nad sobą. Trzeba coś dać od siebie, czasami nawet zabić coś w sobie. Nie możesz oczekiwać ze życie będzie pasmem sukcesów i gdzieś tam czeka na Ciebie ktoś idealny.