Wpis z mikrobloga

Laptopowi #lenovo którego mam ogarnąć przydarzyło się na przestrzeni czasu to co chyba większości tego modelu. Ekran lata w najlepsze, gwinty śrubek w części pod ekranem pourywane. Co zrobić? #laptopy

Kieruję pytanie do @naprawalaptopow czy podjęliby się ogarnięcia tej obudowy, śrubkami, czymkolwiek co wytrzyma? Przy okazji zleciłbym wyczyszczenie, nałożenie nowej pasty bo tu chyba sześcioletnia siedzi i się grzeje niemiłosiernie.
Pobierz JezelyPanPozwoly - Laptopowi #lenovo którego mam ogarnąć przydarzyło się na przestrze...
źródło: comment_pt3VyAno2N87KR3oGr95OPjlbds1FHW4.jpg
  • 26
@JezelyPanPozwoly: w lenovo y550 ten sam problem miałem. na szczęście nie doszło do urwania gwintów. wystarczyło podwazyć przedni panel dotykowy tam gdzie głośniczki i samemu podokręcać i działa do dzisiaj. Chyba serwis powinien to ogarnąć bez problemów - nawet jak urwane.
@JezelyPanPozwoly: Jak pracowałem w serwisie lapkuf, to w asusach było to rozwiązywane tak:
1. Ten wypadnięty gwint, który był metalową częścią zatopioną w plastiku czyściliśmy z całego syfu
2. Do dziurki gdzie był umieszczony nalewaliśmy trochę kropelki czy innego kleju
3. Wkładaliśmy gwint na miejsce i przykręcaliśmy zawias

Tak było w Asusach i moooże w Lenovo, ale nie pamiętam. Jeżeli jesteś w stanie rozkręcić cały komputer i to zrobić no to
arko123 40 min. temu


@romboramba: Mi kedyś jak klient przyniósł laptopa z takimi objawami (jakiś stary grat) i powiedział, że ma być tanio, to dostał śruby na wylot przez kadłubek. Ale był zadowolony więc...
@caffe: No ja sobie naprawiałem w taki sam sposób. Ale rodzinie to mocnym dwuskładnikowym klejem przyklejałem te gwinty co są w plastik zalane i trzyma nawet mocniej niż oryginał.