Wpis z mikrobloga

@JanMarianCzosnek nie ma sensu jak szanujesz swój czas, maja zdjęcia. Jasne możesz się odwoływać że to nie Ty i pisać pisma i biegać po sądach ale zostaw tą energię na lepszą kupę z rana. Mnie przysłali na miesiąc przed upływem czasu w którym by te mandaty się przedawnily.
@okin: o bingo, ja płaciłem przelewem pamietam, ostatnio dostałem dwa wezwania za jakieś mandaty z 2014 roku i chcieli mi z pensji ściągnąć jak nie ureguluje wiec przelałem 130zl na konto i tyle
wykroczenie przedawnia się po roku więc mogą Ci skoczyć


@Ukarator: takie rzeczy miasto ściąga samo przez Urząd Skarbowy. Albo na pensję wejdą albo z konta ściągną. Przerabiałem temat :)
@Ukarator: uuu... nie doczytałem, że jeszcze nie ściągnęli. Umorzą najpewniej..

@JanMarianCzosnek: nic nie rób, ściągną sobie sami albo umorzą, jeśli minie termin.
Kiedyś dostałem list podobny. Kwota zaległości była 0zł, koszty dodatkowe 3,50zł czy jakoś tak xD
No i umorzyli sobie to sami
@JanMarianCzosnek: Niestety tkz. opłata dodatkowa nakładana przez służby miejskie, nie jest mandatem w rozumieniu prawa wykroczeń. Taka opłata przedawnia się dopiero po 5 latach od daty jej nałożenia. Dodatkowo należy wspomnieć, że oficjalna procedura odwoławcza to złożenie zarzutów w postępowaniu egzekucyjnym w administracji. Jest to ścisła procedura, w której odstąpienie od egzekucji odbywa się w ściśle określonych przypadkach.