Wpis z mikrobloga

Czy kierowcy ubera w Polsce działają zgodnie z prawem?
Jeśli tak to dlaczego wykopki narzekają że ktoś ich kontroluje? Przeciez kontrola powinna nic nie wykazac prawda?

#uber
  • 17
  • Odpowiedz
@ZIELONECZKA_WSCIEKLA: nie w pełni. Prawo jest niedostosowane do naszej usługi, więc w zależności od interpretacji prawa przez konkretnego inspektora ITD grozi nam kara. Niemniej kar było tak niewiele i zawsze były one opłacone przez samego ubera, że ryzyko jest marginalne. Szczerze bardziej się boję porąbanych taksówkarzy niż inspekcji.
  • Odpowiedz
@devcoder: podaj mi źródło tych informacji (te wypociny na głównej jakiegoś mirka śmierdzą ściemą), bo ja znam osobiście przypadek ziomka za którego uber zapłacił, a to tylko dlatego że przyjął karę nałożoną przez inspektora zamiast odmówić i skierować sprawę do sądu. Ponadto dla świętego spokoju warto sobie wyrobić licencję na przewóz osób jeżdżąc dużo w uberze. Niektórzy pośrednicy pomagają to załatwić (np. ecoxpress)
  • Odpowiedz
@mekosx: przeciez tylko jedna osoba odwolala sie od nakazu zaplaty, byla jedna rozprawa, zostala odroczona do 12 grudnia

Nie rob ludziom wody z mozgu, chcesz zrodlo tych informacji, dane osobowe, to zweryfikuj na Zello, napisz do Ubera, zadzwon do prawnika ubera, moge ci przeslac numer, wyszukaj wyroki w necie.

  • Odpowiedz
w takim razie powiedz mi czy usługa ta przewiduje używanie kasy fiskalnej


@komisariatnapomorskiej: w takim razie odpowiadam Ci, że nie wszystkie rodzaje działalności gospodarczej wymagają używania kasy fiskalnej. Ba, nie wszystkie rodzaje działalności związanej z przewozem osób wymagają kasy fiskalnej
  • Odpowiedz