Wpis z mikrobloga

Mireczki, czy ktoś wie czy kawa z cytryną jest szkodliwa? Jakoś dobrze na mnie działa, mam 100 razy więcej energii i nawet nastrój mi się znacząco poprawia. Skąd w ogóle pomysł by to pić? Działa na migrenę. A dodatkowo działa jak jakiś energetyk (choc energetyków nie piję, ale tak to sobie wyobrażam). Czułam się dziś jak platfus, wypijam kawę z cytryną i inny człowiek:D. Zmiana ogromna. sama kawa nie daję aż takiego efektu.
Ale czy to może szkodzić?
#kiciochpyta
#zdrowie
  • 18
  • Odpowiedz
@Minetqa bo odzczyn kwaśny ptrafi z ziaren wyekstraktować coś czego nie chcemy.
Na przykład jak przed wyjęciem herbaty z naparu dodasz cytryny to z liści zacznie wydzielać glin a tego nie chcesz. W przypadku kawy nie wiem.
  • Odpowiedz
@spere: Jak popijesz pszczoły kawą z cytryną to tak. Na razie jesteś umiarkowanym twardzielem. Dobrze, koniec żartów. Dzięki za odpowiedzi.
  • Odpowiedz
@kaszkai: jakiś czas temu ktoś mi opowiadal,ze po połączeniu kawy z cytryną wytwarza się jakiś związek który ma zbliżone dzialanie do kokainy chyba. Nie wierzylam :)
Ale po objawach jakie opisujesz wydaje sie,ze cos w tym może być :)
  • Odpowiedz
@D1Kamelia: Nic specjalnego:). Robię zwykłą kawę z cukrem i czekam aż ostygnie i do tego na ogół maksymalnie połówka cytryny wyciśnięta. Jak pierwszy raz się to pije to jest obrzydliwe, ale potem nie robi wrażenia :D
  • Odpowiedz