Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
3 lata temu przeniosłem się do Warszawy i od 3 lat mieszkam tutaj z dziewczyną, mamy po 22 lata.
W lipcu odebraliśmy i wprowadziliśmy się do wspólnego mieszkania, 40m kawalerki, kupionej na kredyt do której dużo dołożyli mi moi rodzice.

Z początkiem września, wprowadziła się do nas moja siostra która zaczęła studia, nie jest jakoś bardzo kłopotliwa czy upierdliwa.
Siostra szuka pokoju do wynajęcia, a ja w sumie nie wiem jak powinienem na to zareagować.
Z jednej strony - ciesze się, że będziemy mieli "wolną chate", mieszkanie jest małe i pomimo że są to niby dwa oddzielne pokoje, to intymności czy prywatności jest bardzo mało. Dziewczynie też średnio odpowiada obecność mojej siostry, która wychodzi później niż my, wraca wcześniej niż my i wszystkie weekendy spędza w Wawie.

Z drugiej strony - siostra za wynajem pokoju zapłaci sporo i wiem że będzie to duże obciążenie dla moich rodziców. Jestem więc w sytuacji w której oni dołożyli pieniądze do mojego mieszkania i pomimo że siostra może u mnie mieszkać (bo może) to będzie płaciła komuś co miesiąc za mieszkanie u niego. Nie wiem jak powinienem na to zareagować, chciałbym być fair wzgledem moich rodziców ale nie ukrywam, że mieszkanie mojej siostry u nas wiąże się ze sporym dyskonfortem.
Doradzicie?

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( http://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Asterling
  • 9