Wpis z mikrobloga

Witam :-) Wczoraj pojechałem na centrum Berlina podpisać umowę o pracę. Okazało się że będę mieć trochę więcej godzin bo 140 a co za tym idzie, trochę lepiej płacone. Gość się pytał jak mieszkam to mówię że w hostelu po 10 euro Doba i że krucho z kasą, na co on ze pierwszy przelew trafi do mnie 5 grudnia. Po podpisaniu umowy i papierów, pojechałem na Gross do pracy. Trochę miałem problemów by znaleźć hale, ale trafiłem. Praca generalnie super :). Na początku poszedłem do szatni, wrzuciłem koszulkę firmowa na siebie i poszedłem się odbić. Na Hali 90 % to Polacy. powiedziałem że jestem 1 dzień i zaraz jeden powiedział że mnie oprowadzi. Wzięliśmy wózek i zrobił ze mną jedna rundke pickowania. A do reszty dnia już sam latalem i czas bardzo szybko zlecial. Ludzie spoko, weseli, mówili mi że do jednej z najlepszych agencji trafiłem etc. Później dostałem info że mam dziś i jutro przyjść do pracy na 14 i tak ma wyglądać komunikacja odnośnie grafiku. W każdy piątek mam dostawać SMS na kolejny tydzień jak pracuje. Umowę mam do 13 kwietnia. I praca w porównaniu do poprzedniej to wakacje. Generalnie teraz jestem i tak w dupie bo nie wiem jak sobie poradzę nie mając gdzie spać. Miałem iść dziś do tej babki by może mi pomogła ale nie mam jak bo o 13 otwierają a ja na 14 praca. Za godzinę muszę zwolnić hostel i dziś ze wszystkimi tobolkami pójdę do pracy. A po pracy to w sumie nie wiem gdzie będę kimac. Ale chyba pierwszy raz na dworcu. Szczurownia odpada bo nim tam dojadę to będzie północ, a nim położę się spać to było by po drugiej. A o 6 wyganiaja. Tak czy inaczej nie wiem czy utrzymam te prace bo jest lipa ze spaniem / jedzeniem. Ale zrobię wszystko by jakoś się utrzymać na powierzchni do tego 5 grudnia. #kurakberlin #berlin #emigracja
  • 84
@Hans_Olo 150 wystarczy, bo potrzebuje tylko na spanie i trochę na jedzenie.
@MireczekMichal 10 dni dałem radę, ale na szczurownie szedłem o 19, dzięki czemu o 22'30 mogłem już spać. Teraz nie da rady tego zrobić bo jest praca. Jedzenie wydają też w godzinach popołudniowych, czyli 13 w górę. Chodząc na 14 do pracy nie mam jak z tego skorzystać.
@inspektor_erektor nie mam tu meldunku w Niemczech