Wpis z mikrobloga

Pytanie do mirków- policjantów. Żałujecie swojej decyzji o wstąpieniu do policji? Jeśli możecie, podajcie ile już macie lat służby. Dzięki
#policja
  • 22
  • Odpowiedz
@Relkin: Zadaj konkretne pytanie, to konkretnie odpowiem bo chyba coś chodzi Ci po głowie. Nie żałuję. A od ilu lat i gdzie, to nie powiem bo bym bardzo nie chciał żeby kiedykolwiek mnie z działalnością ktoś tutaj powiązał.
  • Odpowiedz
@bergentruckung: Miałem dziś rozmowę wstępną do policji, (wyznaczenie terminu testów itp.) później była rozmowa z byłym psychologiem policyjnym który bardzo starał się, aby nas zniechęcić. Oczywiście pewnie miał rację, ale wg mnie trochę podkoloryzował. Zadałem mu takie samo pytanie: czy żałuje. Odpowiedział, że nie. Dlatego mam taką zagwozdkę, z jednej strony (wnosząc po tej rozmowie z psychologiem) oczekuje się od kandydatów pełnej świadomości ich decyzji, żeby później nie było rozczarowania,
  • Odpowiedz
@Relkin tutaj chodzi bardziej o to, że dużo kandydatów opiera swoje wyobrażenie o policji na podstawie filmów i seriali, przez co później mogą się bardzo rozczarować. Sam znam przypadek, gdzie gość jako jednostkę docelową w jednym z arkuszy wpisał "w11" :)
  • Odpowiedz
@Relkin: Tam to chyba najbardziej chodzi o odstraszenie ludzi, którzy mają w głowie wizję służby rodem z w11 i myślą, że po szkole będą biegać za badziorami, prowadzić na raz tylko jedną sprawę i rozwiązywać ją w dwa dni, żeby dostać kolejną i w ogóle bohaterskie klimaty, adrenalina i James Bond. A dostają tarczę, pałę i kask i zabezpieczają imprezy stojąc w tyralierze, albo robią inerwencje w stylu awantur domowych
  • Odpowiedz
@Relkin: pieniadze srednie ale zawsze wpadaja. swiata sie nie zbawi ale paru jednostkom sie pomoglo i to cieszy najbardziej w tej pracy. Zawsze mozesz zrezygnowac ;P
  • Odpowiedz
@Maro88z
@bergentruckung:
@pago86:
Dzięki Panowie, ten psycholog jako przykład podał dziewczynę która na pytanie kim chce być, odpowiedziała ,,agentką Scully". Podał też przykład, na własnej osobie gdzie idąc w mundurze usłyszał tekst w stylu ,, i co się gapisz psie #!$%@?". Serio tak to wygląda? Jak na moje to tylko kilka % społeczeństwa jest bardzo wrogo nastawiona wobec policji, reszta albo lubi albo ma #!$%@?
  • Odpowiedz
@Relkin: wiekszosc ma neutralny lub przychylny stosunek, natomiast zdarzaja sie przypadki dresikow jp co to oni nie sa, natomiast w konfrontacji bezposredniej 90% z nich przeprasza albo placze ;P.
za takie haslo co sie patrzysz paie #!$%@? jest z automatu dolek i sprawa w sadzie, natomiast mi sie jeszcze nie zdarzyla taka sytuacja.
  • Odpowiedz
@Maro88z: Czyli tak jak myślałem, chciał nas przestraszyć. Być może dobrze, że wprowadzili takie rozmowy, bo kiedyś tego nie było. Ale przegiął w drugą stronę, przez co wyglądało to karykaturalnie. Dzięki za odpowiedź. Miłego wieczoru :)
  • Odpowiedz
@brick: jak mowilem nie mialem takiej sytuacji jeszcze ale inni mieli i za kazdym razem jest robione. w rejonie staramy sie trzymac smykow krotko ;P
  • Odpowiedz
@Relkin Nikt Ci tu do końca nie powie jak jest, bo wszystkiego dowiesz się dopiero jak będziesz po szkole i zaczniesz normalną służbę. Pamiętaj też że szkoła policji przygotowuje do służby mocno teoretycznie a prawdziwej roboty uczysz się dopiero na ulicy. Na pewno nie każdy się nadaje do tej roboty, bo wymaga ona dużego poświęcenia dlatego dobrze się zastanów.
  • Odpowiedz