Wpis z mikrobloga

Szukam kamizelki na #szosa Przeglądam black-frajdaje na UK, ale sucho z ofertami na ten dość niszowy element ubioru. Potrzebuje by z przodu był jakiś windstopper, cienka (siatka?) warstwa z tyłu oraz kieszenie na plecach. No i żeby nie rujnowało budżetu jak Castelli Perfetto, które wydaje się idealnie pasować (tylko cena >100 GBP).
Ktoś coś poratuje co wartego uwagi?

  • 9
  • Odpowiedz
@trace_error: kiedyś tą przymierzałem i gdybym nie był biedny to bym kupił, bo leżała perfekcyjnie, materiał tez wydawał się mądrze rozlokowany
http://wertykal.com/pl/p/Kamizelka-rowerowa-3T-SG0.6/3384
z decathlonu odradzam, problem z nią jest taki, że ma mało siatki i bardzo szybko mokra od środka jest
to jest duży rozrzut cenowy deca-castelli ale imo mogli mniej tej foli do kamizelki dać na plecy, w więcej siatki
nieoddychający materiał na plecach to jest porażka
  • Odpowiedz
@Wilier: dzięki za propozycję. Szkoda, że nie ma kieszeni z tyłu, ale może mimo tego przejadę się do wertykalu. Deca nie biorę pod uwagę (właśnie dlatego szukam kamizelki, bo po ostatniej jeździe w kurtce deca 520 + potówka, przy 5-8'C byłem mokry w środku, brr)
  • Odpowiedz
@trace_error: kieszenie z tyłu... trochę problem z tym będzie (choć możesz sprawdzić Danielo). Jeśli chcesz bez, to np. Luxa (by Raso). Mam kamizelkę z Deca - leży OK, chroni od wiatru, ale z oddychaniem przodu to już trochę słabiej (tył jest spoko - lekka siatka). No i kieszeni - brak (tyle, że była uber tania - poniżej 100zł, więc wybaczam jej wszystkie minusy)
  • Odpowiedz
@trace_error: no słabo strasznie, ja mam fajną bluzę Questa ale co z tego skoro cały pot jest blokowany pod kamizelką także jak ściągnę i trzepnę to woda leci, dziś gdybym kupował to wolałbym dołożyć do takiej lepsze, mam koszulkę 3T albo Castelli w sumie nie wiem, oba loga sa nadrukowane, kupiłem w Wertykalu i to jest jak do tej pory najlepszy kolarski zakup, spodenki na wiosnę też sobie tam ogarnę
  • Odpowiedz
@tony_rogalik: @Wilier: właśnie celuje w coś bardziej uniwersalnego - zarówno jako dodatek na zjazdy w ciepłą wiosnę/jesień jak i dogrzanie na zimnejsze warunki (czytaj ciepła koszulka termiczna, koszulka kolarska dł. rękaw oraz kamizelka - sama koszulka dł. rękaw daje mi radę do ok 6-8'C, dorzucając wiatrówkę jest spoko w okolicach 3-5'C, chce zamienić wiatrówkę na kamizelkę na okazje 5-8'C czyli minimum w jakich wybieram się na szosie. Poniżej biorę kurtki,
  • Odpowiedz
@tony_rogalik: @trace_error: Kamizelki z raso nie mogę polecić, bo materiały nie są rozciągliwe we wszystkie strony (na długość się nie rozciąga), a rozmiarówka jest z kosmosu względem rozmiarówki koszulek czy bluz. Poza tym tył nie ma odpowiedniego materiału.
Zobacz czy dmtex coś robi, ewentualnie może da się u nich zamówić prostą, czarną kamizelkę.
  • Odpowiedz