Wpis z mikrobloga

Mirki, jakieś rady na odsłonięte szyjki zębowe, żeby dziąsła coraz bardziej się nie "kurczyły"?
Używam elmexa sensitive lub colgate'a pro relief i faktycznie są dobre ale ich działanie polega tylko na łagodzeniu bólu i faktycznie rzadko coś czuję. Używam także miękkiej szczoteczki do zębów. Przy każdej wizycie u swojego dentysty słyszę to samo, czyli odpowiednimi ruchami myć zęby tak, aby nakładać dziąsła na zęby. Problem jest taki, że myję tak zęby dobre kilka lat a dziąsła ciągle zanikają. Macie jakieś sprawdzone sposoby na to?

#stomatologia #dentysta #pytaniedoeksperta
  • 5
@cadet: mi kiedyś też ortodontka wciskała ten kit ale to nie jest prawdą. Często dziąsła cofaja się na skutek leczenia orto lub gdy zęby źle leżą. Niedawno byłem u specjalistki w mazowieckim centrum medycyny i ona mi lekko podpiłowała zęby żeby lepiej leżały i regresja się nie powiększała. leczy się to prywatnie przeszczepem z podniebienia ok 1200zł za zabieg
@cadet: skoro poprawna metoda szczotkowania nie działa, to może po prostu masz takie uwarunkowania anatomiczne- mało kości albo wąskie dziąsło.
Zabieg nazywa się "chirurgiczne pokrycie recesji dziąsłowych" i istnieje kilka różnych technik. Najlepiej poszukać dentysty ze specjalizacją z periodontologii, bo oni się tym zajmują.