Wpis z mikrobloga

#golem
#kryptowaluty Tak sobie w nocy rozmyślałem o tym GOLEM. I jakoś wyczuwam tutaj jakieś oszustwo. Jeszcze nie wiem co ale coś tu śmierdzi w tym projekcie.
Tutaj burzliwe rozmowy na temat GOLEM: https://www.reddit.com/r/ethtrader/comments/5dvym5/golem_team_found_to_be_purposely_restricting/
na wielu stronach piszą że GOLEM to ogromny SCAM.

Nie wiem co o tym myśleć. Jeśli to scam to powinna zająć się nimi prokuratura. W końcu dostali od inwestorów 9 milionów dolarów.
  • 25
@Amelek: Sam o tym czytałem i o projekcie pisało się już w 2015 roku. To niekoniecznie musi być scam jednak może być średnio opłacalne gdy musimy płacić za prąd. tzn jedyny kto zarobi w tej sytuacji to moze być twórca tego projektu.

Druga sprawa jak to dobrze rozreklamują to mogą z tego korzystać ludzie którzy nie chcą podpisywać lub wynajmować długo terminowo klastrów obliczeniowych a beda tego używać do okazjonalnych prac.
Druga sprawa jak to dobrze rozreklamują to mogą z tego korzystać ludzie którzy nie chcą podpisywać lub wynajmować długo terminowo klastrów obliczeniowych a beda tego używać do okazjonalnych prac.


@bi-tek: a kto im każe coś podpisywać lub wynajmować długoterminowo?

Sam chciałbym im podnająć moją moc obliczeniową... o ile bedę z tego miał coś.

Jeżeli rodzice płacą za prąd to why not.
@Pipcieo: Jeżeli tak to projekt szybko upadnie lub będzie się opierał o idiotów którzy nie potrafią przeliczyć kosztów, a twórcy projektu bedą po prostu pijawkami i przerzucą koszty utrzymania i sprzetu na tych co im ofiarują charytatywnie. Biznes idealny
@bi-tek: a ty uważasz, że projekt może konkurować z profesjonalną dzierżawą mocy obliczeniowej inaczej niż ceną?

bitcoin mining też jest nierentowny w typowym europejskim domu co nie oznacza, że bitcoin w europie upadł

hint: nawet jeżeli ktoś będzie z tego masowo korzystał to powstaną wyspecjalizowane farmy (botnety, Chiny, whatever), które będą zgarniać 99% zamówień, a cała reszta będzie udawać że jest członkiem zdentralizowanej, legitnej sieci obliczeniowej
@Pipcieo: Zobaczymy czy w ogóle ten projekt ruszy z fazy alpha. Ale co do chińczyków pewnie masz racje - wyczują biznes i ruszą do boju skoro tam jest prąd dużo tańszy.
@bi-tek: będzie dużo śmieszniej, bo w momencie gdy do gry wejdą właściciele botnetów to golema zaczną blokować antywirusy tak jak dzisiaj blokują wallety z wbudowanym minerem.
@pawlo74: to zależy kiedy z tego wyjdzie i na jakim poziomie zacznie i skończy się pump. P&D wydaje się tutaj pewne z racji self(ish)-fundingu. Chociaż niektórzy myślą, że dziesiątki tysięcy ludzi rzuciło sie na ICO
@Pipcieo: @pawlo74: @Pipcieo: @bi-tek: @czarnyzawias: A wiecie co mnie najbardziej zdziwiło i co wg mnie śmierdzi? A mianowicie to że całe ICO poszło w 28 minut.a w pierwszych minutach zeszło większość tego iCO. Dla mnie to oznacza że JEDEN inwestor skupił większość tego GOLEM. A wiadomo że jak większość posiada jeden inwestor to z ceną może robić praktycznie wszystko i to mi właśnie śmierdzi. Nie wiem czy
Sensu stricto moim zdaniem zespół GOLEM dopuścił się prawdopodobnie przestępstwa. Jest to tylko moje zdanie na ten temat.


@Amelek: to nie jest rynek regulowany, a zarabianie na altach polega na dymaniu innych, więc nie co przesadzać z przestępstwem