Wpis z mikrobloga

#polityka #pis

Generalnie staram się za bardzo nie wgłębiać w politykę bo mnie #!$%@?, ale coraz trudniej mi to przychodzi. Za dużo się dzieje. Obecnie rządząca partia powinna się nazywać PISS (Prawo i Sprawiedliwość Społeczna), a jako ich hasło widziałbym "Zaskakujemy każdego dnia". Ten tydzień to po prostu piękny zlepek miłych niespodzianek. A to dostajemy info, że jednak prognozy Morawieckiego można sobie wsadzić w rzyć, gdyż jak się okazało dynamika PKB jest najniższa od trzech lat. No cóż, zdarza się. Podsumowanie roku rządów może przynajmniej wzbudzić nieco wesołości w tych smutnych okolicznościach. Już niedługo potem dowiadujemy się, że za spowolnienie gospodarcze odpowiadają przedsiębiorcy związani z opozycją. No chamy i masoneria. Gdzieś w międzyczasie pojawia się niewinne info, że przegłosowano obniżenie wieku emerytalnego, co sprawia że oprócz podnoszenia się z kolan stajemy się jednym z ewenementów na mapie świata.. Ale żeby nie zwalniać tempa jedna z posłanek partii rządzącej rzuca pomysłem, aby niektórzy obywatele RP składali oświadczenia o swoim wyznaniu. Kiedy już kurz opada i wydawałoby się, że można spokojnie zbliżać się do weekendu, to wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit rzuca jakże górnolotne stwierdzenie, iż jego zdaniem budowa dróg A2 i A4 odpowiadała interesom bardziej naszych sąsiadów a nie interesom RP. Pięknie, pewnie jak się lata helikopterami to rzeczywiście można odnieść takie wrażenie. Małe sprawy typu misiewicze czy RnS będące karkołomną batalią z nepotyzmem i kolesiostwem podkreślają tylko zaangażowanie PiS w rozwój naszego pięknego kraju. Czym nas zaskoczysz dziś szanowny rządzie? Czekam z niecierpliwością.
  • 4
górnolotne stwierdzenie, iż jego zdaniem budowa dróg A2 i A4 odpowiadała interesom bardziej naszych sąsiadów a nie interesom RP. Pięknie, pewnie jak się lata helikopterami to rzeczywiście można odnieść takie wrażenie


@awaryjan: Mistrzu przejedż sobie A4 na odcinku Rzeszów - Przemyśl. Ja nią jechałem we wrześniu w środku roboczego tygodnia i była praktycznie pusta. Może ze 20 tirów minąłem przez ten czas.
Spokojnie można było ten odcinek A-4 od Rzeszowa do
Nie sprawiedliwość, tylko "społeczna gospodarka rynkowa".


@Adekop: Nope

Art. 2. Rzeczpospolita Polska jest demokratycznym państwem prawnym,

urzeczywistniającym zasady sprawiedliwości społecznej.


No ale hooy z konstytucją, dowalimy pisowi nawet wbrew art. 2 xD