Wpis z mikrobloga

@PurePC_pl: Ehh niestety jak się okazało chłodnica 4/420 ma niecałe 8 centymetrów, nie 4... Nie mieści się. A morele.net nie ma obowiązku wymiany tego sprzętu, ale napisałem do nich czy się jakoś dogadamy. #morelenet
  • Odpowiedz
@Adi32: Spoko zestawik, ale będziesz grał na głośnikach, że wybrałeś chłodzenie wodne? Kupę kasy na to poszło (spokojnie ponad 2k PLN), a znacznie tanie mogłeś sobie sprawić niewiele mniej wydajne klasyczne chłodzenie, w dodatku stosunkowo ciche. A dla gracza w słuchawkach i tak głośność pracy układu chłodzenia nie ma znaczenia. No chyba, że jesteś mocno wkręcony w tematykę OC i aż tak zależy Ci na temperaturach ponieważ planujesz podkręcić GPU
  • Odpowiedz
@Marc0: He he, że co?

A gdzie ja napisałem, że SSD jest do bani? Taa, jeszcze wrzuć mi wykres bo jestem idiotą...

Pisałem rzecz jasna o zwykłym ssd kontra ten pci nvme, kasa w błoto.
  • Odpowiedz
@Adi32: sprzęt do chłodzenia najlepiej chyba z andżeli brać (nie żebym reklamę robił). Mają największy wybór w tym temacie. Jakiś czas temu składałem sobie chłodzenie wodą właśnie i tam się obkupiłem.
  • Odpowiedz
@_komentator_: Dzięki, właśnie szukam chłodnicy :)
@Bord: To są panele :) Nic więcej nie wiem bo mieszkanie jest wynajmowane. Właścicielka 2 lata temu powiedziała, żeby myć je "na sucho" bo są jakieś specjalne czy coś.
  • Odpowiedz
@Adi32: ja mam taką klik. Chłodzę procesor, płytę główną i pamięć RAM. Wentylatorki na niskich obrotach i mam temperature wody jakieś 27 stopni, w maksymalnym stresie 35 stopni udało się osiągnąć, wentylatorki na pół gwizdka chodziły. Procesor normalnie koło 32 stopni w stresie pod 40 podchodzi, RAM i VRM podobnie. Do tej pompki możesz uruchomić Aquasuite?
  • Odpowiedz
@Adi32: a jest taki stojak do tego dedykowany klik, mieści się cała chłodnica i wentylatory. Na boku zamontowałem pompkę i rezerwuar (są otwory). Wentylatory tez Phobya klik. Całość stoi na biurku, wieczorem ładnie świeci na czerwono. Węże wyprowadzone poza obudowę. Na przejściu mam takie złączki specjalne, skręcane z obu stron, że jest na sztywno i nic w środku się nie urwie w razie jakiegoś szarpnięcia. Później kilkanaście cm
  • Odpowiedz
@_komentator_: Musi wyglądać fajnie :) Szkoda, że wcześniej nie ogarnąłem takiego seta. Teraz myślę, że może tą za dużą chłodnicę wyprowadzę na zewnątrz.

A co do kontrolera to warto? Widziałem kiedyś, że jest coś takiego ale nie za bardzo wiem jakie byłyby zalety. Ta pompka którą mam jest podłączana do płyty przez USB dzięki czemu w systemie mam wszystkie informacje i sterowanie. Pompka ma dodatkowo wyjście które podpinam pod kontroler
  • Odpowiedz
@Adi32: Spróbuj do pompki Aquasuite czy zadziała, myślę, że tak... Zresztą popatrz co ten kontroler potrafi w połączeniu właśnie z tym programem. Masz 4 wyjścia PWM do kontroli wentylatorów, w sensie 4 kanały. Na jednym kanale do 30 W. Do tego podłączyć można 8 czujników temperatury, przepływomierz i masz 2 wejścia na aquabus, to taka ich autorska droga komunikacji, Ty możesz tam podpiąć tą swoją pompkę. Do tego wyjście na
  • Odpowiedz
@_komentator_: Faktycznie można się pobawić :) Pojawiła mi się w głowie wizja rozszerzenia zestawu o takie bajery :) Myślę, że coś z tego będzie. Dzięki za info.
  • Odpowiedz
@Adi32: ogólnie fajna zabawa, ja cały tydzień miałem zabawy. Rozłączyłem wszystkie wtyczki, porobiłem zbiorcze kable dla wentylatorów, przedłużki, później oploty ponaciągać. Z wężami podobnie. Jak ułożyć żeby było dobrze, żeby ładnie wyglądało. No i od razu wychodzą rzeczy "co jeszcze mogę dokupić". Już plany na kolejne zakupy są.
  • Odpowiedz
Przy składaniu pojawiły się problemy. Okazało się, że źle dobrałem elementy chłodzenia wodnego.

1. Chłodnica jest za duża
- na zdjęciu nie widać ale chodzi o jej grubość - kłuci się z płytą główną i nie ma na nią miejsca w obudowie.
Najprostsze rozwiązanie jakie przyszło mi do głowy to trzymać chłodnicę na zewnątrz ale jeszcze nie wiem jak będzie się to miało z przewodami.

2.
Adi32 - Przy składaniu pojawiły się problemy. Okazało się, że źle dobrałem elementy c...

źródło: comment_M3LOLzjAaQI3pRgew1qSuvqRDGZNcWhc.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz