Wpis z mikrobloga

Doszła do mnie ta słynna klawiatura mechaniczna inflictor ck104. W ogóle nie widzę jakiejś większej różnicy między moim starym logitechem k120 a nią oprócz wysokich klawiszy i jakiegoś takiego przyjemnego dźwięku klawiszy ( ͡° ͜ʖ ͡°) i małego enteru ( ͡° ʖ̯ ͡°) To moja 1 klawiatura mechaniczna jak by co.
I tu pytanie, czy ona ma jeszcze jakieś inne bajery oprócz podświetlenia czego zwykłe klawiatury nie mają a o czym warto wiedzieć / używać ?
#banggood #itemyzchin #pcmasterrace
  • 9
  • Odpowiedz
@Tak_masz_racje:
Nie napisałem, że nie widzę różnicy. Po prostu nie jest to dla mnie różnica tak duża jak wszyscy piszą. Na tej klawiaturze pisze na razie dużo wolniej niż na tym zwykłym logitechu ( a piszę bardzo szybko na klawiaturze), ale pewnie kwestia przyzwyczajenia się.
  • Odpowiedz
@Mysciak: Z pisaniem to kwestia przyzwyczajenia. A różnic to też nie ma jakoś bardzo dużych. W mechanikach klawisze są dużo bardziej wytrzymałe, mniej siły trzeba użyć żeby klawisz zadziałał i po roku czy dwóch nadal tak samo działa.
W membranowych po jakimś czasie membrana się odkształca i komfort użytku spada.
  • Odpowiedz
Mam tą klawiaturę od ponad miesiąca. Nie pisałem o niej wcześniej bo chciałem dobrze przetestować.
Pisząc krótko
Plusy:
- tania (z givingassistant i kuponami wyszło coś około 150zł),
- naprawdę dobra jakość wykonania,
- fajne uczucie pod palcem (w końcu mechanik).
Minusy:
-głośna (dźwięk choć przyjemny to ludzi z teamspeak może denerwować),
-mała (odczucie subiektywne).
Jest jeszcze jedno. Główny minus przez który klawiatura traci swoją funkcjonalność, a mianowicie efekt tęczy. Z tego
matekns - Mam tą klawiaturę od ponad miesiąca. Nie pisałem o niej wcześniej bo chciał...

źródło: comment_CYrc2ffGm27TOcNPNGgJ9BLJC4fk0tgv.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz