Wpis z mikrobloga

Czołem, potrzebuje pomocy przy złożeniu komputera do pracy, a że nie jest to do końca standardowy zestaw to trudno mi się połapać.

POMÓŻ MI ZŁOŻYĆ KOMPUTER
[DO 10 TYS ZŁ BEZ MONITORA]
[DO "GRANIA" W VR I SILNIKA UNREAL ENGINE4]
monitor też mi potrzebny ale poza budżetem.
Bez peryfierów, SSD 500, może być SSHD ale nie koniecznie, 32gb ramu.

Chciałbym kupic komputer do pracy, głównie przy grafice 3D i silniku UE4 (który używa procesora i ramu do renderowania), jednakże nie chciałbym kupować zestawu typowo do tworzenia grafiki wyposażonego w jakieś Nvidia Quadro, czy w oparciu o procesor tylko i wyłącznie do obliczeń, gdyż kolejnym kluczowym wariantem jest obsługa VR z Oculusem na czele.

Nie jestem w żadnym stopniu specjalistą w dziedzinie komputerów, więc nie będę tu się mądrzył jaki ten komputer ma być. Chciałbym jedynie robić "gry" w UE4 i potem grać w nie w goglach.

Temat poboczny:
Szukam także jakiejś sugestyji, jakiego laptopa można kupić który by ogarnął granie w VR, tak do 12 tysięcy.

Nie wiem jak mogę się odwdzięczyć za pomoc, ale z chęcią wyślę jakąś flaszkę w rewanżu.

Wołam także @PurePC_pl , może z nudy pomożecie.

#zestawkomputerowy #komputery
  • 7
@Macieq_ja: planujemy dotacje we dwie osoby, więc jeszcze nie jestem złodziejem, a niestety jak czytam amerykańców na forum to wg. nich bez procesora za 7 tysięcy to nie ma sensu komputera składać...
@Tak_masz_racje: takiego dotyczących samych procesorów i ich wpływu na obliczenie lightmass'u nie mam, ale tu jest kilka stron wpisów ludzi z ich setupem:

https://forums.unrealengine.com/showthread.php?20643-Official-Hardware-Performance-Survey/page4

a tutaj na oficjalnym wiki piszą że 4930K jest spoko.

a tutaj ziomeczek chwali się że ma dwa Xeon E5-2650 V2 2.6GHz i że jest ekstra, ale to post sprzed roku.

Jak takie wielowątkowe procesory jak Xeon wpływają na granie? Chciałbym by ten komputer "umiał grać w
@einz: Ja właśnie myślałem o i7 6850k, podobna cena co i7 4930k. Do tego gtx 1080 (skoro vr ma być) i inne graty jeszcze.
Xeony do gier to jednak nie są, gry działają (chyba) na razie na max 4 rdzeniach i one muszą jak najmocniejsze.