Wpis z mikrobloga

Gdzieś w czeluściach sieci znalazłem takie oto stwierdzenie sprzed prawie dekady, co autor miał dokładnie na myśli i czy ma to również dzisiaj znaczenie?

odpowiednio budujesz strukturę linkow wewnetrznych aby przekierować PR do strony głownej przez nofollow


#seo #pozycjonowanie
  • 4
@madstorm: Nie wiem gdzie to znalazłeś, ale raz, że musi być bardzo gówniane źródło, dwa, że bardzo stare.

Po pierwsze, tak jak zauważył @Wesoly_Kartofelek, nie ma już czegoś takiego jak PR (Page Rank).
Po drugie, w linkowaniu wewnętrznym ZAWSZE używamy dofollow. Oznaczanie ich jako nofollow oprócz samego przekierowania użytkownika na inną podstronę, nie dałoby absolutnie nic, co było zaprzeczeniem linkowania wewnętrznego (chcesz przekierowywać "moc" z jednych podstron, na inne).
@crazyfigo: coś kiedyś musiało być w tego typu linkowaniu, bo ostatnio słyszałem od znajomego, który zajmuje się prowadzeniem stron internetowych, że kiedyś "kazali wszystkie linki robić nofollow", też miałem niezłego mindfucka o co chodzi, ale nie potrafił wytłumaczyć