Wpis z mikrobloga

@adam-kaszeba:
Prezydent Żuk jak robił razem z Kieliszkiem, Strefę Płatnego Parkowania (za którą kosi gruuuuube siano) to obiecał budowę darmowych parkingów przy strefie oraz wprowadzenie systemu Park&Drive dla osób pracujących w centrum.
Systemu nie ma, a jedyne parkingi to te prywatne przed ratuszem i urzędami.
Z oznaczeniem powiększonej SPP to też jest niezły kabaret.
  • Odpowiedz
@insejn: @Dezywontariusz: dobry czy niedobry to pojęcia subiektywne, dlatego napisałem że Żuk jest najskuteczniejszy bo coś robi i jak zaczyna to kończy. Dla mnie inwestycje ważne to nowe drogi w mieście, obwodnica, lotnisko, aqua. Zbędne - CSK, arena, przebudowa placu litewskiego, zdemolowanie ogrodu saskiego.
  • Odpowiedz
@adam-kaszeba: @insejn:

Dokładnie o to mi chodziło, jeden się będzie cieszył że ma super obwodnice i zmniejszył się ruch tranzytowy przez miasto a drugi powie że to dla niego zbędne ale będzie zachwycony z super stadionu bo sobie lubi chodzic na mecze. Więc chyba lepiej że finansowane są różne pomysły z czego nie wszystkie wypalają niż gdyby Lublin miał być całkiem zabitą dechami dziurą.
  • Odpowiedz
@Roys_Loys: masz racje, jeden bedzie sie cieszyl, ze nie pracuje a dostaje 500 zl na dziecko a drugi plakal, ze #!$%@? 14h dziennie od 10 lat i z roku na rok placi coraz wieksze podatki od firmy

wole, zeby Lublin byl dziura ale zamiast tego jak bede budowal dom miec o 90% mniej bezsensownych oplat i straconego czasu w urzedach
  • Odpowiedz
@insejn: akurat rok temu budowałem dom i nie wiem o jakich opłatach mówisz? Płacisz jedynie za budynki wielorodzinne oraz użytkowe. No i projekt domu musisz złożyć w takim urzędzie ale to akurat opłacasz architekta. Jeśli dodatkowo pójdziesz z zapytaniem do takiego urzędu to w architekturze lub inspektoracie nadzoru budowlanego wszystko Ci wytłumaczą co zrobić krok po kroku. Bo akurat w ostatnich latach bardzo dużo sie zmieniło w kwestii podejścia urzędnika
  • Odpowiedz
Prezydent Żuk nie jest idealny co mnie uderza to powiększenie strefy płatnego parkowania,przełożenie 1 miliona złotych z piłkarek ręcznych na kopaczy którzy nic sobą nie reprezentują oprócz 2 może 3 osób,brak inicjatywy powiększenia terytorialnego Lublina obecnie się patrzy na aglomerację ale Lublin dawno nie powiększył się o kilka ładnych km².Ale i tak uważam że więcej dobrego się dzieje za jego dwóch kadencji Lublin zaczyna się liczyć w Polsce jak i w Europie
  • Odpowiedz
@Roys_Loys: adaptacja projektu, jakies dokumentacje przylacza wody/pradu/gazu i wnioski do nich, konkretnie nie potrafie wymienic bo sie nie buduje atm, ale takich #!$%@? z tego co wiem jest bardzo duzo, nie wspominajac o tym, ze bodajze jak masz wodociagi to nie mozesz miec wody ze studni? i naprawde wiele uniedogodnien tylko po to, zeby wyciagnac hajs. troche malo konkretna odpowiedz jak na moje standardy dalem, ale nie mam dzis duzo
  • Odpowiedz
@insejn ale to jest akurat jak dla mnie oczywiste bo inaczej dochodziło by do sytuacji gdzie jakiś Janusz że szwagrem w weekend przy piwku sami podłączając się do wodociągów czy złącz gazowych tworząc zagrożenie że wyjebią pół dzielnicy w powietrze. Ale to masz opłaty tylko za projekt i wykonanie. A brak możliwości wykopania studni jak masz podłączenie do wodociągów podyktowane jest tym że na podstawie zużytej wody obliczają ilość ścieków
  • Odpowiedz
@Roys_Loys: to równie dobrze można nalozyc bezwzgledny zakaz grzebania w rurach w bloku bo ktos zaleje sasiadow i co to bedzie.

poza tym, jak masz np. wodociagi a nie masz kanalizacji to i tak MUSISZ korzystac z wodociagow, szambo musisz miec ale studni juz nie mozesz etc.
  • Odpowiedz
@insejn ale to jest troszkę co innego grzebanie w rurach a projekt i podłączenie do gazu czy kanalizacji,no z tym nie będę się spierał bo to już przepisy inteligentów z wiejskiej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz