Wpis z mikrobloga

#telefonyzchin #aliexpress #banggood #ibuygou #leeco

Yo, mam pytanie trochę cebulowe wiem, ale cały czas mi to chodzi po głowie. Bo parę razy gdzieś przeczytałem, że jest możliwość uniknięcia VAT-u za telefon z Chin np. Leeco czy Xiaomi. I żeby go uniknąć to lepiej wziąć zwykłą przesyłkę tą najtańszą, czy DHL czy jak to wygląda? Ktoś tam napisał, że special delivery method czy coś, ale nie wiem dokładnie. Jeśli ktoś ma jakąś wiedzę na ten temat i chciałby się podzielić to byłoby miło ( ͜͡ʖ ͡€)
  • 16
@marek-wozniak-750: A to nie jest kwestia softu? Leeco chyba nie ma tak rozbudowanego wsparcia co np. Xiaomi z miui więc może to tu pies pogrzebany. Poza tym, jeśli można tradycyjnie odbloczyć fon to będę mógł się z tym obejść. Jaką wersję masz 4 gb ramu czy 6? I ile pamięci?
@tymc nie dowalą, przesyłka jest przepakowywana we Francji i idzie kurierem dpd ok. 10 dni zamawiałem dwa telefony i oba przeszły bez VAT i było ok. A jak by się zdążyło myślę że by oddał
@tymc: tego nie wie nikt ;)... właśnie mam ściągnięte wydanie softu z lipca, najstarsze jakie jest dostępne i mam zamiar przez weekend próbować wgrać przez takie narzędzie od qualcoma - służy to do ratowania padlych telefonów... mogę Ci napisać co z tego wyniknie. Generalnie wgrywanie przez recovery czy to oficjalnych wydań czy mokee czy cm nie daje żadnych zmian. Jedyne co zauważyłem to wbirowanie czujnika pod jednym z softow Ale też
@marek-wozniak-750: No tam pal licho ten czytnik, ale z tego co widzę to telefon konkretny, rozdziałka i ekran, bebechy też konkret. Powiedz mi tylko, te 32 giga nie ograniczają telefonu. Bo suchar, że nie ma rozbudowy o sd, no ale na czymś muszą zarobić. I tak jest śmiesznie tani w porównaniu do tego co oferuje.
@tymc: kwestia ile chcesz trzymać na sd - ja mam kilka gb muzyki i to wszystko... gdybym nagrywał jakieś filmiki to pewnie byłoby mało Ale nawet nie sprawdzałem ile można nagrać na tych niecałych 30gb... komfortu na pewno nie ma ale na razie nie odczuwam braku miejsca na sd