Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jestem z wami już prawie 3 lata i jako mirek chciałbym podzielić się pewnymi dylematami, więc lecę z anonimowych. Wiem, że jesteście dobrzy ludzie, pomimo że może może nie tak bardzo rozpoznawalni czy ekspresyjni na zewnątrz.
Na sercu leży mi mój dalszy stosunek do otaczającego świata, a konkretniej, jak postępować. Do wyboru mam dwie postawy:
1) opcja p.t. "miej #!$%@?, a będzie ci dane" - odnośnie pracy przez neta, czyli nie poddawać się opinii ludzi, robić swoje i wiedzieć swoje, samemu dochodzić do sukcesu bez zbytniego kierowania się zdaniem innych. W domyśle wizjonerskie spojrzenie na świat
2) kierować się opinią innych jak coś robić, iść tą samą drogą co wszyscy, szanować ludzi i starać się łapać kontakty bo one rządzą, a praktycznie lizać dupy, bo zawsze jest ktoś ode mnie wyżej i może mi pomóc.

Waham się nad tymi dwoma postawami, wiem że są bardzo skrajne ale złoty środek w moim życiu jest najczęściej niemożliwy i ostatecznie trzeba zdecydować się na którąś opcję. Ewentualnie jeśli macie lepsze alternatywy co do tego to piszcie, będę wdzięczny bo charakternie bliżej mi do pierwszej możliwości, ale jak wiadomo rynek czasami jest zupełnie inny. Dodałem też ankietę, bo nie każdemu chce się wypowiadać a kliknąć jest łatwiej. Z góry dziękuję za każdą odpowiedź i w razie pytań będę na nie odpowiadał :)

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( http://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Asterling

Mając tylko te dwie opcje wybrałbym/wybrałabym:

  • pierwszą 85.7% (18)
  • drugą 14.3% (3)

Oddanych głosów: 21

  • 5
@AnonimoweMirkoWyznania: obie odpowiedzi poprawne.
niektorzy mają dylemat, czy iść za marne pieniądze to niezbyt uczciwego pracodawcy, czy też isc za jeszcze marniejsze na ciężkie tyranie do innego pracodawcy. a ty tu podajesz dwie drogi do "wygralem zycie" i sie zastanawiasz.

aczkolwiek 1.
@AnonimoweMirkoWyznania Ja w ogole nie rozumiem rozdzielania tych dwóch postaw, przeciez jedna nie wyklucza drugiej. Mozna robić swoje i miec #!$%@? na opinie innych ludzi, a przy okazji zdobywać i rozwijac kontakty z ludzmi ktorzy maja szacunek i moga Ci w czymś pomóc