Wpis z mikrobloga

@MinDobrejZmiany: W czym masz problem? Skoro jesteś pewny że będzie jeszcze gorzej, bierz na nich shorty i zarabiaj. Fluktuacja cen akcji - esencja rynków kapitałowych.
PS Już nie wspomnę o manipulacji, że punkt wyjścia wyliczeń ustawiono na maj 2015 r. To co, Duda zepsuł giełdę? Tak mam to rozumieć?
  • Odpowiedz
@Thorkill: No punkt wyliczeń ustawiono dokładnie na początek rządów PiS, czyli objęcie stanowiska przez Dudę. Wtedy i tak już realnie nic przez parlament nie przeszło, bo żadnej ustawy PO nie podpisał a jedynie piał o konieczności samorozwiązania sejmu.

Z wykresu ani mojej wypowiedzi nie wynika żaden trend, tylko porównianie wartości od początku dojścia PiS do władzy i utrata zaufania inwestorów do SSP, co widać po wycenach. Zwłaszcza Energii, która jest prywatnym
  • Odpowiedz
No punkt wyliczeń ustawiono dokładnie na początek rządów PiS, czyli objęcie stanowiska przez Dudę


@MinDobrejZmiany: Przecież początek rządów PIS to listopad 2015. Funkcja prezydent jest w dużej mierze reprezentatywna. Nie ma on żadnego wpływu na gospodarkę.Reszta też bzdury. Utrata zaufania inestorów
  • Odpowiedz
Jak już zacząłeś coś bełkotać o szortach to mnie tknęło, żeby odpuścić


@MinDobrejZmiany: : Czemu bełkotać? Skoro jesteś pewny że ten rząd to dno i prowadzi nas do katastrofy bierz shorty a zarobisz. Przecież to proste jak drut.
Widać że nic nie wiesz o rynkach kapitałowych bo powtarzasz kalki językowe, pewnie z GW typu "Utrata zaufania inwestorów". Jakos w JSW utraty zaufania inwestorów nie ma. Właściciel ten sam, fundusze inwestycyjne tez
  • Odpowiedz
@Thorkill: Pisząc o szortach w tej sytuacji prezentujesz rozumienie reguł na poziomie człowieka, który kliknął na Onecie w banner: Mietek zarabia €6000 bez ruszania się z domu. Dowiedz się jak!

Ostatni raz napiszę, z mojego posta nie wynika nic o tym, że rząd w przyszłości prowadzi nas do katastrofy. Generalnie nie wynika z niej żaden trend, tylko informacja że ceny akcji w tym okresie spadły dla praktycznie każdej spółki poza JSW.
  • Odpowiedz
Generalnie nie wynika z niej żaden trend, tylko informacja że ceny akcji w tym okresie spadły dla praktycznie każdej spółki poza JSW.


@MinDobrejZmiany: A ja po raz kolejny próbuje ci uzmysłowic że ten obrazek, który tu wkleiłeś, to przykład tępej ,tandetnej propagandy (pewnie GW) - gazety która niestety od jakiegoś czasu stała się kompletnie niestrawną gadzinówką dla półinteligentow.
Przykładowo według tej grafiki wartość KGHM od maja 2015 r. do teraz spadła
  • Odpowiedz
@pikus88: W Możejkach nam brudzą Litwini. Teraz zmienił się tam rząd to może będzie lepiej. Ale ostatnie dwa lata Możejki jak kojarze (uprzedzam że nie sprawdzałem, nie chce mi się) zakończyły mimo wszystko na plusie. Byloby lepiej gdyby nie Litwini.
  • Odpowiedz
Czekam na fachową opinię na temat spółek WIG20 i znalezienie wspólnych mianowników innych niż nadejście


@MinDobrejZmiany: To już tutaj było ze sto razy wyjaśniane, choćby w tym wpisie.

http://www.wykop.pl/wpis/20263963/polska-polityka-finanse-4konserwy-neuropa-bekazpis/

Nie chce mi się powtarzać, non stop spamujecie z tą giełdą.
Ale żeby być obiektywnym powiem tak. Jakaś tam część tego spadku to jest efekt niepewności po zmianie rządu. To naturalne zjawisko, jak Trump wygra w USA też tak będzie u nich
  • Odpowiedz
@Thorkill: Nie. Nie jest nic wyjaśnione. Piszesz o suwaku z OFE i nowym rządzie ale nie podajesz żadnych danych.

Spadek na WIG20 ciągną głównie banki (podatek bankowy i frankowce) i SSP.

Suwak OFE miałby sens, gdyby nie to, że OFE jednak inwestowały w obligacje i te środki zostały przeksięgowane. Środki giełdowe dalej są w OFE i do nich chce się dobrać teraz Morawiecki.

Co do trendów po zmianie rządów, to porównując
  • Odpowiedz
Suwak OFE miałby sens, gdyby nie to, że OFE jednak inwestowały w obligacje i te środki zostały przeksięgowane.


@MinDobrejZmiany: Dobra bo zaczynasz pisać już kompletne bzdury. Dalsza dyskusja traci sens. Wpisz sobie w wyszukiwarce suwak OFE, poczytaj to moźe coś zrozumiesz.
  • Odpowiedz