Wpis z mikrobloga

Zainspirowaliście mnie do zrobienia kilku zdjęć w podczerwieni. Tym razem inny aparat, więc kolor liści jest znacznie bardziej nasycony. Nie odwracałem kanałów, bo takie mi się bardziej podobało.
Jeżeli ktoś jest ciekawy, jak zrobić taką fotkę, to zapraszam do mojego poprzedniego wpisu, gdzie wszystko, krok po kroku, wyjaśniłem.

Sprzęt: Canon 5D Mk II + Canon 28/2.8 + IR720

#mojezdjecie #wroclaw #fotografia #pwr
Pobierz kanaah - Zainspirowaliście mnie do zrobienia kilku zdjęć w podczerwieni. Tym razem in...
źródło: comment_cb19UfUVnmeBpCy74noqMS1mBKFNni9z.jpg
  • 19
dzięki, dawno nie bylem to zapomnialem co i jak tak wygląda


@mroz3: to nie idz, strasznie duzo patologii sie tam kreci obecnie, a wszyscy tak narzekaja na trojkat i nadodrze ( )
@PieceOfShit: @Dolan: Nie do końca. To jest bardzo bliska podczerwień - koło 800 nm. Tam jeszcze nie widać tak bardzo wpływu temperatury. Lepiej widać to, że pasmo absorpcyjne różnych przedmiotów inaczej się zachowuje dla tej długości fali, niż byśmy się spodziewali. Np. chlorofil odbija większość bliskiej podczerwieni, dlatego liście powinny wyjść białe, z kolei herbata pu-erh ma okienko transmisyjne w bliskiej podczerwieni i nagle staje się przezroczysta - zobaczcie tutaj,