Wpis z mikrobloga

Normalnie, mogą tylko spytać o dowód aby zobaczyć czy pełnoletni.


@GrindujTopy: Jestes pewien na 100% ? Wiem że w miastach przygranicznych do tej pory były jakies obostrzenia, jezeli teraz nie ma to chetnie sie wybiore ale musze miec pewność.
Potwierdzam. Venlo bez problemu.


@gr4p3: super! plan jest taki , zabrac rodzine na wycieczke z noclegiem Hotel ibis budget Aachen Raeren Grenze za 37eur 3 osoby, to prawie za darmo.
@Konwerter w miastach przygranicznych często pytają o dokument, ale nie we wszystkich. Musi to być dokument potwierdzający, że mieszkasz w Holandii. Jeśli nie masz holenderskiego dokumentu trzeba lecieć do gminy po uitreksel. Jak masz prawo jazdy to wymień na holenderskie bo pomaga nawet jak chcesz tel na abonament. Z tego co widziałem w dużych miastach nie ma problemu. Najlepiej idź i spróbuj kupić. W razie czego pod coffeschoppem stoją murzyny i sprzedają
@Konwerter Wszędzie kupisz, tylko musisz wejść na pewniaka, przywitać się i powiedzieć co i ile chcesz. ;) Nie kupuj najtańszego bo serio nie warto, jest na poziomie polskiego "skuna". Warto wydać więcej na Amnesia Haze czy White Widow, Jack Herrer... ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@greenlud: Byłem w wieeelu miastach i "kofikach", nigdy nie było problemu, również przy granicy. A nawet zdarzało się, że niepełnoletni holendrzy pytali czy
@etherway Ale zdajesz sobie sprawę z tego, że twoja wieś to nie cała Holandia? Napisałem przecież, że nie wszędzie pytają o dokument.


De overheid wil overlast en criminaliteit die verband houden met coffeeshops en de handel in drugs tegengaan. Daarom mogen alleen ingezetenen van Nederland in een coffeeshop komen en er cannabis kopen. Een ingezetene is iemand die zijn (woon)adres heeft in een Nederlandse gemeente en er dus staat ingeschreven. De coffeeshophouder
@greenlud: oczywiście, że zdaje sobie sprawę, może i regulują to jeszcze jakieś przepisy ale prawda jest taka, że ani w Roermond ani w Venlo ani w Maastricht w czasach przed i od czasu zniesienia poronionych wietpassow nikt nikogo o zameldowanie nie pyta, o czym świadczą choćby tablice aut na parkingach przed takowymi przybytkami ;)