Wpis z mikrobloga

Kończy mi się serwer w hekko i myślę nad przeniesieniem się do dhosting.pl, testuje od wczoraj i prawie same pozytywy w porównaniu do poprzedniego serwera. Może ktoś używa i powie jak z niezawodnością lub co wkurza w dhosting???
#hosting
  • 24
  • Odpowiedz
@Smartek: za 50GB w o12.pl wychodzi 1392zł rocznie, w dhosting.pl 266zł
Wątpie aby o12 było 6 razy szybsze albo lepsze ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Może ktoś ma jeszcze inne propozycje?
  • Odpowiedz
@CoreVPS_pl: Raczej shared, bo nie chcę tracić czasu na administrację. Niestety Wasza oferta też nie bardzo mi leży:
- Datacenter wolałbym w Polsce
- 50GB dysku wyjdzie u Was ponad 800zł
  • Odpowiedz
@saycool: Najbliższy Twoim oczekiwaniom pakiet u nas ma pojemność 100GB i kosztuje 750zł brutto rocznie. Pytanie tylko, czy nie jest to za dużo dla Ciebie (kwota oraz przestrzeń)?
  • Odpowiedz
@switspl: Tak jest to znacznie za dużo, teraz mam 30 GB i przypuszczam, że co rok będę potrzebował kolejne 10GB.
@artur-pajkert: W tym roku hekko kilka razy mnie wkurzało jakimiś awariami i wolnym ładowaniem strony, ostatnio jest ok. To co wpłyneło na decyzję o szukaniu nowego dostawcy to niski limit pamięci ram 128MB. Cena też nie jest jakaś super. Na jakość bardzo hekko narzekać nie mogę, po prostu widzę, że
  • Odpowiedz
@switspl: Napisz tutaj może ktoś się również skusi.
W dhosting dają 1GB RAM, 1GHZ procka, 50GB SSD za 200zł netto za współdzielony (nie chce mi się bawić w adminowanie VPSa)
Jeśli macie lepszą ofertę to napisz na priv lub tutaj.
  • Odpowiedz
@saycool: Jeśli ten 1GHz jest na wszystkie procesy na koncie + MySQL, to z wydajnością może być różnie. Ale patrząc cenowo, to wygląda to znacznie lepiej niż to, co mógłbym Ci zaproponować (patrząc wyłącznie na cenę) :).
  • Odpowiedz
@MyDevil: Przeglądałem dzisiaj ponownie, ale pamiętam że niedawno robiłem testy i strony ładowały się wolniej niż na dotychczasowym hekko oraz brakowało autoinstalatora aplikacji. Chyba, że w ostatnim czasie coś zmieniliście?
  • Odpowiedz
@saycool:
Autoinstalatora aplikacji na razie nie będzie - celujemy w bardziej świadomych użytkowników, którzy wolą samodzielnie konfigurować swoje aplikacje.
Co do szybkości działania: nie wiem kiedy testowałeś, ale: od lipca 2015 działamy tylko na dyskach SSD, co przekłada się na dużo większą wydajność niż hosting na tradycyjnych dyskach, a od sierpnia tego roku konta są uruchamiane na nowej platformie sprzętowej - szybsze procesory, 12 dysków SSD.
Jeśli uruchamiałeś aplikacje PHP, to
  • Odpowiedz
@MyDevil: Autoinstalator przydaje się właśnie świadomym użytkownikom. W kilka sekund mogę zainstalować aplikację do testów, mogę skopiować już istniejącą i na niej przetestować planowane zmiany. Chyba, że przez świadomych użytkowników rozmiecie ludzi, którzy lubią tracić czas ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Testowałem w kwietniu, więc może jeszcze raz warto spróbować, skoro tak się poprawiło.
Tak 90% aplikacji, które uruchamiam są pod PHP. W wolnej chwili wypróbuje Waszą ofertę.
  • Odpowiedz
@saycool: możesz podrzucić na priv nazwę usługi i wyniki testów? Standardowo robimy porównanie wydajności każdego z naszych serwerów z konkurencją raz tygodniowo i trochę zaskoczyłeś mnie tym, że wychodzimy gorzej ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@dhosting_pl: Już rozmawiałem z suportem. Niestety w moich testach kiedy strona testowa jest pod obciążeniem czasy ładowania spadają kilkukrotnie. To, że wyczerpałem limit cpu serwera podczas testów również nie napawa optymizmem. Warto za to pochwalić świetny support.
@MyDevil: Prowadzę właśnie testy i mydevil chodzi nieznacznie, ale szybciej niż hekko, więc najprawdopodobniej macie nowego klienta :)
  • Odpowiedz