Wpis z mikrobloga

4 026 - 2 = 4 024

Tytuł: Przedrzeźniacz
Autor: Walter Tevis
Gatunek: Science Fiction

Ludzkość umiera. Na świecie żyje kilkadziesiąt milionów ludzi, którzy nie mają żadnych ambicji. Nie ma sztuki i literatury, a umiejętność czytania jest dawno zapomniana. Ponura wizja przyszłości, która przypadła mi do gustu.

Książka skłania do przemyśleń, a główny bohater daje się lubić. Pomimo pewnych przeciwności, dąży do swojego celu. Również Spofforth (najnowocześniejszy robot) zasługuje na wzmiankę. Jego pragnienie są początkowo zagadkowe, a na sam koniec dające do myślenia. Polecam mocno.

Tytuł: Bazar złych snów
Autor: Stephen King
Gatunek: Horror, opowiadania

Kolejny zbiór opowiadań Kinga, które przeczytałem. Ten zbiór w porównaniu do poprzednich jest słaby. Na około 20 opowiadań najbardziej podobały mi się "Ur" - gdzie główny bohater otrzymał Kindla z innej rzeczywistości. Mógł czytać książki znanych autorów, którzy w innej rzeczywistości niekoniecznie zmarli i mogli tworzyć dalej. Samo opowiadanie mnie wciągnęło jak dawne książki Kinga, od pierwszej do ostatniej strony. Drugim opowiadaniem było "Billy Blokada" - historia kilku meczy utalentowanego baseballisty. Ogółem słabo. Nie umywa do "Nocnej zmiany".

#bookmeter

Wpis został dodany za pomocą skryptu do odejmowania
!Dzięki niemu unika się błędów w działaniach
!Pobierany jest zawsze ostatni wynik
źródło: comment_7wMywF1fq5Mf942ugQHqVzp9tthWjKoZ.jpg