Wpis z mikrobloga

@RolliPoP: jakie grafiki? A potrafisz rysowac? Ja zaczynalam od Photoshopa. Jako ze nie bylo mnie stac na skaner itp to robilam szkic na kartce w kratke, a potem robilam foto aparatem lub kamerka, wrzuvalam na PS i zaczynalam od konturowania :) Polecam tutoriale z devianta, szukaj, ucz sie i walcz. To sa godziny nauki
@xandra @sorasill Wszystko zależy od tego w jakim celu chcesz używać programu do grafiki wektorowej. Znam zarówno Corela jak i Illustratora, ale nie wyobrażam sobie np. pracy z plikami do CNC przy pomocy Illustratora.

Pisanie, że Corel nie ma przyszłości, albo że umrze śmiercią naturalną świadczy raczej o niewiedzy, lub wąskim wykorzystaniu grafiki wektorowej. Generalnie wszystko zależy od finalnego wykorzystania opracowanego pliku. Ja np. z powodzeniem opracowuję pliki do druku w Corelu,
@dordzes: Są pewne dziedziny, jak właśnie wszelkiej maści wycinarki, gdzie faktycznie Corel jest użyteczny, ale w grafice typowo DTP czy WEB to po prostu pomyłka.
Miałam okazję poprawiać "projekty" różnych rzeczy z Corela, od ulotek po ponad 200 stronicowy folder i wiem co nieco na ten temat, czym to się je itd :) W przeważającej części przypadków prościej było odtworzyć projekt w Indyku niż go poprawiać ( ͡° ͜ʖ
@dordzes: używam Corela od 10 lat do składu DTP i projektowania grafiki wektorowej jakoś żyje, co nie znaczy że nie ma wygodniejszych rozwiań które będą go podgryzać coraz bardziej, takich bardziej spójnych w tym wszystkim.
@xandra: Dokładnie tak jak piszesz, wszystko zależy od celu jaki chce się osiągnąć. Ja też nie wyobrażam projektowania www w Corelu, ale oczywiście można i Paincie - jak ktoś chce to dlaczego nie...
@RolliPoP: olaboga... jak zaczac... ja poczatkowo zbieralam informacje na temat wygladu danych plakatow, wykorzystywalam wlasne czcionki i wlasne zdjecia, probowalam kopiowac i jakos tak mi samo zaczelo wychodzic. Masz mase tutoriali tylko trzeba poszukac i byc cierpliwym,
@RolliPoP: Jak plakaty to Indesign jeszcze + Illustrator. Plakat B0 zależnie od ilości użytej grafiki w PS może ważyć nawet i 1GB ( ͡° ͜ʖ ͡°) W Indyku i Illku możesz sobie umieszczać grafikę (linkować ją), a pliki są małe. Ale uprzedzam cie, że DTP to ciężki kawałek chleba...
Tak czy inaczej musisz się nauczyć obrabiać zdjęcia, szparować je itd, więc nauki czeka cie sporo, oj sporo.