Wpis z mikrobloga

1. Córka nie szanuje swoich rodziców za 7-letniego opla, mielone i mieszkanie z meblościanką.
Wykop: W DUPIE CI SIĘ POPRZEWRACAŁO, PEWNIE IM DUŻO W ŻYCIU WYSZŁO, NIEWDZIĘCZNA CÓRKA, GDYBY NIE TY MIELIBY LEPIEJ

2. To niesprawiedliwe, by osoba zarabiająca 1850zł brutto oddawała państwu 39,2% zarobków w PIT i składkach, a osoba zarabiająca 20.000zł - 22%.
Wykop: HURR DURR DOBRZE TAK LENIOM GDY JA SIĘ UCZYŁEM ONI PILI PIWO NA DYSKOTEKACH, GARDZĘ, NIKT IM NIE BRONI ZARABIAĆ WIĘCEJ, 500+ DOSTAJE PATOLOGIA, JEŚLI MASZ DWOJE DZIECI, TO ZNACZY ŻE NIE TRZEŹWIEJESZ

#shitwykopsays #neuropa #bekazprawakow
  • 45
  • Odpowiedz
@Marbarella:
Znaczenie ma szereg czynników.

A kiedy spojrzysz na dyskusje o związkach, to łatwo zauważysz, że komentarze krytykujące kobiety zdobywają po kilkaset plusów, a te ich broniące zaledwie kilka.

Większość wątków o kobietach tutaj dotyczy (od początku):
1) Żalenia się na ich zachowanie, które wydaje
  • Odpowiedz
@wodazmajtek: przeczytaj komentarz napisany przez Marbarellę (ten, 5 komentarzy wyżej). Moim zdaniem jest on słuszny i to porównanie ma sens, ale nie jestem tego pewny i jeśli uważasz inaczej, nie będę się spierał.
  • Odpowiedz
@Sh1eldeR: Niepotrzebnie zagłębiałeś się w szczegóły, bo to były tylko przykłady tematów, które tutaj wzbudzają jakieś emocje. Piszesz, że jeśli ktoś się zgadza to tylko daje plusa, a komentarze piszą osoby, które mają inny pogląd na sprawę. Tylko że ten wpis dostał sto kilka plusów, a pierwszy krytykujący OP-kę - ponad tysiąc. Uważam, że to potwierdza moją opinię na ten temat.
  • Odpowiedz
@smyl: Wiesz jaki w "duszy" wykopka musi robić sie kocioł>? Walka miedzy pogardą dla kobiety która wymaga (takie są najgorsze bo mezczyzna-wykopek moze nie spełnić wymogów i być odtrącony) a pogardą do wyimaginowanych leniów którzy na rynku zarabiają mało bo są nierobami bo korwin tak powiedział.
  • Odpowiedz
2. To niesprawiedliwe, by osoba zarabiająca 1850zł brutto oddawała państwu 39,2% zarobków w PIT i składkach, a osoba zarabiająca 20.000zł - 22%.


@smyl: Gdybyś chciał obniżyć podatki biednym, nie podwyższając jednocześnie bogatym to nikt by nie narzekał.

A że po prostu chcesz ich okraść w majestacie prawa, uzasadniając to troską o biednych, to się
  • Odpowiedz
@smyl: Wydaje mi się, że tym braku logiki chodzi jednak o coś więcej niż empatia wobec osób bliskich i jej brak wobec obcych. Tutaj diabeł tkwi w tym jak kształtowała sięmentalność kolejnych pokoleń w polskich warunkach. Zwłaszcza chodzi o ludzi urodzonych już po przemianach ustrojowych, którzy są bardzo specyficzni. Być może już teraz się socjologowie głowią nad tym zjawiskiem, w każdym razie w przyszłości na pewno zostanie opisane, a samo
  • Odpowiedz
@Owieczka997: to jakbyś czytał użytkowniku content smyla to byś wiedział, że chodzi o likwidację liniowego dla osób na DG. A z takim czepianiem się to idź ticala25 trollować
  • Odpowiedz
Gdybyś chciał obniżyć podatki biednym, nie podwyższając jednocześnie bogatym to nikt by nie narzekał.


@Tical25: Oprócz emerytów, ludzi w szpitalach, kierowców korzystających z dróg, napadniętych, do których nie dojechałaby policja.

Zapewniam cię że na podatek liniowy nikt by nie
  • Odpowiedz
A o jakiej progresji ja mówię?


@smyl: Takiej, która jest większa niż podatek liniowy.

Oprócz emerytów, ludzi w szpitalach, kierowców korzystających z dróg, napadniętych, do których nie dojechałaby
  • Odpowiedz
Jeśli o to chodzi, to niech biedni płacą za usługi, których są głównymi odbiorcami


@Tical25: przed chwilą pisałeś "Zapewniam cię że na podatek liniowy nikt by nie narzekał". Proponuję obciążenie liniowe. Narzekasz na liniowy i zaczynasz mówić o opłatach za usługi (pogłównych). Taka z Tobą rozmowa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Owieczka997: Rzeczywiście porównałem umowę o pracę z działalnością gospodarczą. 1850zł brutto to 2231zł kosztu pracodawcy i 1355zł na rękę, stąd 39,2%. Obliczenia dla 20.000zł na DG.

Nie można porównywać umowy o pracę do działalności gospodarczej bo to dwie różne rzeczy.


Gdybym porównał działalność 1850zł vs 20.000zł, to różnice byłby jeszcze większe
smyl - @Owieczka997: Rzeczywiście porównałem umowę o pracę z działalnością gospodarcz...

źródło: comment_NfOVPMJst4MqBdnNlBDhh6xUsAimyBrR.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz