Wpis z mikrobloga

Miraski, ja w sprawie galopującego #oc
Mam Opla ( ͡° ͜ʖ ͡°) z 2002, 2.2 benzynka, chciałem poczuć się dorosły, więc kupiłem na siebie, żadnych więc zniżek po tacie itd., autko zarejestrowane we Wrocławiu.
W zeszłym roku 1147 w AVIVA w tym roku 1820. Jak to zobaczyłem to najpierw się zesrałem, a jak już się po tym podmyłem to postanowiłem napisać z zapytaniem do wypokowych ekspertów - co począć?

Widzę takie opcje:
1) moi rodzice mieszkają na opolszczyźnie, więc zastanawiam się czy by nie przerejestrować, miasteczko 25k mieszkańców powinno mieć niższe OC niż Wrocław
2) sprzedać
3) zezłomować
4) zapłacić niemal 2k za auto warte 5k

#gorzkiezale #pomocy
  • 11
  • Odpowiedz
  • 0
Jesli nie miałeś szkody to idz do PZU. Tam ze startu dostaniesz max zniżkę. Mi wyszlo 1100 za audi 2006 r
  • Odpowiedz
@vvit0: Wal umowę o darowiznę części auta, przerejestrój na rodziców (albo dziadka jak masz i posiada prawo jazdy) i bądź jako współwłaściciel. Ubezpieczenie dostaniesz po dużo niższej cenie, a i zniżki będą Ci się w jakiś tam sposób naliczały.
  • Odpowiedz
@mashet: byłem poszkodowany - sąsiad (przyjechał w gości z za granicy) przerysował auto i PZU wypłacało odszkodowanie, więc jeżeli się na mnie nei gniewają, że im wyciągnąłem trochę z sakiewki, to może będzie to opcja...
  • Odpowiedz
@j2416513: Co w tym nielegalnego? ;)
@sitta_europaea: Za wczasu możesz się odezwać na priv to postaramy się znaleźć taką składkę, aby Cię serce i portfel nie bolał :)
@DaneOsobowe: Dzięki za zawołanie :)
@vvit0: W Twoim wypadku przede wszystkim rejestracja z rodzicem zameldowanym poza Wrocławiem będzie miała ogromny wpływ na składkę, ale widzę, że już wysłałeś priv to szczegóły napiszę już tam :)
  • Odpowiedz