Wpis z mikrobloga

4 039 - 1 = 4 038

Tytuł: Red Rising(I-III)
Autor: Brown Pierce
Gatunek: Sci-Fi
★★★★★★★★★

Ocenę wystawiam nie ze względu na to, że książka jest czymś wspaniałym, ale ostatnio żadna mnie tak nie wciągnęła na gruncie emocjonalnym. Każda z książek serii przyciągała do siebie nie tylko ciekawością świata, ale głównie losami bohatera. Od dłuższego czasu nie trafiłem na tak wyrazistą postać w sci-fi. Na tak ciekawe losy. Ba, wciągnęły mnie nawet bardzo mocno interakcje międzyludzkie, co staram się raczej olewać. Końcówkę każdej przeżywałem niczym Pottera.
Pierwsza część to jeszcze walka językowa autora, bo zdecydował się na pierwszą osobę i ciężko się z tym startowało. Początkowa nijakość motywów bohatera zmienia się wraz z trwaniem Hunger Games, by w drugiej i trzeciej części kopać przygodami, wojnami, wzlotami i upadkami na każdym kroku. Trup ściele się gęsto i jest brutalnie, ale nie czuć sztuczności.
Świat baaaardzo ciekawie wymyślony, oryginalny i wręcz piękny. Jasne, nie jest to Lem czy inny wizjoner - książka to bardziej fiction niż sci. Ale jest przyjemnie. Polecam każdemu z czystym sercem, mimo że ostatnio wyrażam raczej opinię, że jak sci-fi to polski, bo angielski to maszynowo produkowane gnioty.

#ksiazki #redrising

#bookmeter
Pobierz g.....d - 4 039 - 1 = 4 038

Tytuł: Red Rising(I-III)
Autor: Brown Pierce
Gatunek...
źródło: comment_iD0aEqp0xcnCIg9mTTlTPwbr01k0ilzz.jpg