Wpis z mikrobloga

jak masz zamiar robic w polsce lokalnie w php, (...) przyczym pensja to tak 3-4k brutto i nie od razu


@bazingaxl: Chyba #!$%@?ło lekko. Moja pierwsza praca na etat to prawie 4k na rękę. Wszyscy phperzy, których znam podobnie mieli. Wystarczy nie pchać się z klepanie stronek po 200zł, tylko poważnie podejść do tematu.

Pod względem kasy i dalszego rozwoju, który z tych języków prezentuje się lepiej?


@Trynidad Dalszego rozwoju
@Trynidad: Jesteś świadomy tego, jakimi ogólnikami rzucasz? ;-) Powinieneś raczej zdefiniować czy to web, czy desktop, czy mobilki, czy appki serverowe itd. Jeśli PHP to oczywiście webdev, ale czy jeśli Java to też? Czy jest to wszystko jedno, czy nie?

Do tego niejako język definiuje w jakim środowisku będziesz pracował. PHP to raczej mniejsze i średnie firmy, Java to średnie, większe i korpo. Także powinieneś też stwierdzić czego chcesz pod tym
@zakopiak:
Dzięki za posta, trochę mi wyklarował perspektywę.

PHP - webdev, Java - najchętniej mobilki, android.
Firma - średnia, duża lub korpo z zagranicznym kapitałem.
Co do rozwijania softu/klepania nowych projektów - nie mam wyrobionej opini, chociaż rozwój oprogramowania wydaje mi się lepszy do ogarnięcia, ze względu na orientację w projekcie.

Co do rozwoju - odniosę do wcześniejszego komentarza, to chyba lepiej uda mi się wyjaśnić po co w ogóle to
@Trynidad: @zakopiak: Ja nadal nie wiem w co celowac wiec moze ktorys z was mi pomoze? Student here z uk, 2gi rok, rok doswiadczenia w PHP - Laravel w srednim korpo zupelnie z innej branzy. Jestem tutaj jedynym web devem, przejalem projekt po kims bo jakas tam firemka ich wystawila. Nie mam nikogo nad soba i czuje, ze sie nie rozwijam. Co prawda po skonczeniu projektu bede mogl wstawic do
@czarny_mercedes: Musisz sobie zbadać rynek konkretnego miasta w którym chcesz pracować. Jeżeli chcesz mieszkać w np. w Poznaniu to sprawdź sobie tamtejsze firmy, wybierz te które Cię interesują i ukierunkuj się na tą dziedzinę której najbardziej potrzebują. Możesz nawet do nich napisać tekst w stylu "No elo, chciałbym dla was pracować za pół roku, w jakiej technologii potrzebujecie ludzi?"
jaka bedzie najkorzystniejsza strategia (pracowac w korpo? czy zdalnie). Co robic?


@czarny_mercedes: Naprawdę nie potrafisz sobie odpowiedzieć na pytanie, co będzie lepsze? Zarabiać 'lokalnie' np. 10k PLN, czy zdalnie 7k GPB?
@fegwegw: Moze zle zadalem to pytanie. Wiadomo, ze zdalna praca jest lepsza.. Chodzi o to, ze moge pracowac zdalnie przy czyms o czym mam pojecie albo w korpo gdzie zdobede szersza wiedze w innej dziedzinie, majac kogos bardziej doswiadczonego nad soba.