Wpis z mikrobloga

#randomanimeshit #puellamagimadokamagika

Trzeci film #madokamagica to jest #!$%@? majstersztyk, fabuła przedstawiona w #anime (filmach 1, 2) była na tyle zajebista, akcja działa się tak szybko i bez żadnego nudzenia, a równocześnie historia była domknięta i nie wymagała żadnego dopowiadania, jedynie zostawiając niedosyt i lekki brak takiej zwykłej, nudnej codzienności w świecie Madoki, że autorzy w trzecim filmie mogli zrobić cokolwiek, opowiedzieć coś z tego co się działo w pierwszej pętli, rozbudować trochę historię postaci drugoplanowych, chętnie był obejrzał film opowiadający historię np. Sakury, albo jak razem wszystkie walczyły z wiedźmami w pierwszej pętli, naprawdę mogli zrobić cokolwiek i by to się fajnie oglądało, a oni nie dość, że wymyślili zupełnie nową historię, całkowicie nową intrygę, uniknęli jakiejkolwiek wtórności, a do tego wszystko tak idealnie rozpisane, że choć na początku nie wiedziałem WTF i nic nie miało sensu, na końcu wszystko się pięknie składa w idealną całość, no po prostu genialna historia. Do tego ta widowiskowość, widać, że minimalizm serii nie był jedynie decyzją artystyczną a też zapewne w jakimś stopniu kompromisem budżetowym, bo to, jak rozbudowali wizualia w trzecim filmie, zwłaszcza sekwencje walk czy ten wielki labirynt no po prostu cudowne, miód na moje oczy, dobrze, że miałem w pięknej jakości od ruskich i na projektorze bo po prostu orgazmiczne przeżycie.

Mega jaram się. A mogli zrobić po prostu film rozbudowujący jakieś wątki z anime i też by było spoko. Ale nie, #!$%@?. Fajnie, brakuje takich sequeli.
źródło: comment_bfbDE9wqn9U3EMI0VH77nE3Tt6K4o3Py.jpg
  • 8
@kysko:

Tła CGI to w serii monogatari standard - trochę dziwnie by to wyglądało gdyby kizu miało tradycyjne.

@Nataniel_PL: Jedyne co mnie gryzie w tym filmie, to zakończenie zrobione na siłę byle tylko mieć furtkę do następnej części. W momencie kiedy


Film w tym momencie powinien się skończyć - wszystkie elementy logicznie do siebie pasują, historia jest kompletna - gdzieś czytałem, że scenarzysta chciał tak właśnie chciał zrobić, niestety producent
@Nataniel_PL: ploty idealnie pokazują jak u shaft działa budżet przypomnę ci ze w wersji tv madoki postacie miały miały losowo 3-6 palców a w tv bakemono pół odcinka stanowiły screeny z tekstem noweli a animacje wyglądały jak robione w power point xd