Wpis z mikrobloga

@teraz_z_kontem: no właśnie też tak wyczytałem, że nie rekomendują szyforwania całego dysku
btw. wyskoczył komunikat, że True Crypt od 2015 już nie jest rozwijany i nie pyknie na Win10, chyba Vera Crypt jest teraz aktualny
@Wilier: bitlocker masz w windows, zaszyfruj 128 AES (na procesorze Intelowskim który wspiera instrukcje AES nie ma spadku wydajności), a naprawdę wrażliwe dane veracrypt w kontenerze, ogólnie truecrypt i veracrypt źle znoszą szyfrowanie na systemach z UEFI, musiałbyś je wyłączyć, ale spadek wydajności i tak będzie
@getin: ok dzięki, jeśli dobrze rozumiem to ten kontener to po prostu będzie super zaszyfrowany katalog, w którym mogę trzymać ważne pliki, i każdorazowo będę musiał podać hasło
jedno pytanie jeszcze, czy taki katalog mogę trzymać na dysku googla? używam 2 komputerów (5 dni stacjonarny, w weekend laptop) i wygodnie jest trzymać dokumenty w chmurze
btw. do tej pory używałem jakiegoś prostego programu do szyfrowaniu katalogu i kilka dni temu zorientowałem
@Wilier: to może być katalog, może być plik tekstowy, tak naprawdę do momentu zaszyfrowania nie wiadomo co to jest ( ͡° ͜ʖ ͡°) możesz trzymać w chmurze, najlepiej zrób testy na jakimś małym kontenerku żebyś sobie kuku nie zrobił ... ja mam np. jeden kontener 4GB, który wygląda jak plik dll i go nagrywam jako backup na DVD czy kartę microSD ( ͡° ͜ʖ ͡